Výtvarná výchova – zimní obrázky

Přemýšlíte, co teď dělat s dětmi doma…..?? Vytvořte si s nimi tyto jednoduché obrázky. Které vytvoříte s dětmi za pár korun a udělají jim velikou radost 🙂

Eskymáci z papírových košíčků od muffiny

K výrobě obrázků můžete použít košíčky od muffiny, ze kterých můžete vytvořit Eskymáky.

Postup

Na tmavý papír si nalepte papírový košíček a z barevných papíru si do košíčku vystřihněte obličej. Dále si vystřihněte kabátek, který dozdobte bambulkami, které přilepte lepidlem, nebo kabát můžete dozdobit vatou.

Na tmavý podklad můžete bílou fixou domalovat vločky.

Návod na tyto medvídky z bambulek naleznete TADY.

Další skvělý nápad je využít ke tvoření s dětmi noviny…. můžete z nich vystříhat medvěda, lišku a spoustu jiných zvířat.

S dětmi si můžete vytvořit i tučňáky….. já jsem jeden projekt s tučňáky připravil právě do zimního čísla časopisu – TVOŘÍME s dětmi.

Tučňáky můžete vytvořit i z obalů od vajíček 🙂

Obkreslete s dětmi na černý papír ruce a poté je vystřihněte….. na vystřižené ruce vlepte odličovací tampóny a mrkací oči a zobák.

Tyto tučňáky opět můžete nalepit na barevný papír a máte s dětmi vyrobený další obrázek do jejich dětských pokojíčků, nebo jako dárek pro paní učitelky, až se s nimi děti ve škole zase uvidí.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky