Lední medvídci z bambulek

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce, a tak už začínám přidávat na své stránky vánoční nápady. Dnes vám ukáži, jak si s dětmi vyrobit lední medvědy z bambulek za pár minut a klidně to můžete poté využít na vánoční dekoraci, a nebo si s tím můžou děti krát.

Určitě budou mít děti radost, že si vlastnoručně vyrobili chlupatou hračku. Tak se s dětmi do toho pusťte 🙂

Budete potřebovat: vlnu, filc – (modrý, růžový a šedý), mrkací oči, tavnou pistoli, pomůcku na výrobu bambulek.

Tuto pomůcku na výrobu bambulek už ode mě určitě znáte jak ze stránek, tak z časopisů, kde jsem je k tvoření používal.

Celý a důkladný návod na výrobu bambulek naleznete v tomto článku, kde jsem vše popsal.

Vlnu začněte omotávat kolem celé plastové pomůcky.

Bambulku zastřihněte, aby měla krásně kulatý tvar.

Na medvěda budete potřebovat bambule celkem dvě. Na hlavu budete potřebovat menší a na tělo budete potřebovat bambulku větší.

Z filcu si vystřihněte tělo medvěda…. nic na tom není. Na filc si namalujte dvě koule nad sebou a ještě k tomu přimalujte uši.

Poté tavnou pistolí přilepte k tělu bambule.

Z barevného filcu vystřihněte ouška. Já tvořím medvědici, tak jsem do uší použil růžový filc, ale šel by využít i jiný. Na medvěda klidně modrý 🙂

Na oči využijte mrkací oči a čumák medvědovi namalujte na papír (klidně můžete použít i filc).

Poté to přilepte tavnou pistolí na medvěda. A klidně ještě medvěda dozdobte…. třeba mašlí, nebo něčím jiným, co vás napadne 🙂

A pokud vám přijde, že jste už tyto nápady na bambule někde viděli, tak je to možné, protože jsem to živě ukazoval v pořadu – Snídaně s Novou a všem se to tam moc líbilo 🙂

Tak vám přeji krásné tvoření a pokud hledáte další inspiraci na tvoření s dětmi, tak ji naleznete v mé první knize, kterou jsem letos vydal. Knihu můžete zakoupit ZDE.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky