Renovace starého obrazu – mandala

Rád dávám věcem druhou šanci a v případě, že k té věci mám nějaký osobní vzat, tak o to raději se snažím danou věc nevyhodit a ještě ji alepoň jednou využít, jako právě v tomto případě.

Tento obráz v přírodním stylu jsem maloval své mamce, tuším asi před 10 lety, ke Dni matek pro radost a je vidět, že to není nic krásného, ale mám na tuto věc prostě vzpomínky a přesně si pamatuji, kdy jsem ho maloval. A teď když jsme předělali celý dům, tak už se nám tento styl do obýváku nehodí…. nejprve jsme mysleli, že ho vyhodíme, ale přišla mi to škoda a v té době jsem zrovna připravoval reportáž do Loskutáka o technice mramorování, tak jsem se rozhol, že tento rám ozdobím touto technikou a znova ho probudím k životu, aby mohl být součástí našeho života 🙂

Obrázek jsem přetřel černou akrylovou barvou od firmy Artemiss, kterou budete moci navšívit na naší výstavě – Výstava pro radost v Otvovicích ve dne 14.-15.5.2022. Tyto a mnoho jiných barev tam budete moci zakoupit 🙂

Barvu nanášejte nejlépe houbičkou – je to ten nejrychlejší způsob.

Plátno nechte důkladně zaschnout a připravte si plastové šablony, bílou akrylovou barvu, houbičku na nádobí, papírovou pásku a bílé fixy (o různých šířkách).

Šablonu si důkladně přilepte papírovou páskou k natřenému a zaschlému plátnu tak, aby se vám barva nedostala pod šablonu a zabytečně jste si neumazali natřené plátno.

Barvu nanášejte houbičkou na nádobí. Důležité je, aby barvy na hobičce bylo opravdu minimum. Lepší vždy méně, než více 🙂

To platí u všeho 🙂

Barvu nechte důkladně zaschnout.

Poté se pusťte do domalovávání bílými fixy.

Dobré je, když použijete více různých šířek fixů.

Až vymalujete celou mandalu, tak bude vypadat jako krajkovaná 🙂

Na rám si připravte mramorovací barvy, nádobu s vodou, špejli a rukavice.

Rám si natřete bílou základovoz barvou, abyste sjednotili povrch a zároveň, aby na rámu více vynikla technika mramorování.

O této technice se více můžete dočíst v mém článku, který jsem nedávno zveřejnil na svém blogu. Podívat se můžete TADY.

Jendotlivé mramorovací barvy nakapejte na vodní hladinu a špejlí barvy mezi sebou lehce promíchejte, aby vznikl na vodní hladině zajímavý vzor. Poté ponořte bílý rám do vody a rychle vyndejte – vzor se vám přenese a vytvoří zajímavý a neopakovatelný vzor, připomínajicí mramor.

Pohled v detailu 🙂

Poté už stačí pouze vložit obraz do rámu a je hotovo 🙂

Mě tak moc baví tyto věci oživovat a dávat jim nový život. Myslím si, že tento obraz ještě dalších pár let u nás doma zůstane.

A ještě jeden pohled na můj nový obraz 🙂

Takto to slušelo obrazu v ateliéru při natáčení pořadu Rady ptáka Loskutáka.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Přeji vám příjemný začátek týden!

KategorieŠtítky