Jarně-letní věnec ze dřeva

Vždy, když chystám nějakou reportáž do pořadu Rady ptáka Loskutáka, tak se snažím na natáčení připravit mnoho variant výrobků, abych mohl ukázat, na co vše se lze ta daná technika využít 🙂

Využil jsem tuto techniku i na mramorování dřevěného věnce a o tento návod se s vámi opět moc rád podělím. Budu rád, když tuto techniku také vyzkoušíte a zašlete mi fotografie, jak se vám toto tvoření vydařilo 🙂

Návod na dřevěný věnec

Budete potřebovat: mramorovací barvy, kyblík s vodou, špejle, rukavice, dřevěné výřezy, akrylové barvy, štětec, houbičku, lak ve spreji (matný), černý fix, mašličku a tavnou pistoli.

www.tvorboshop.cz

Na výrobu tohoto věnce použíjte dřevěný základ, který vám vydrží na velmi dlouhou dobu (i několik sezón) a drobné tvary květin.

Dřevěný věnec si natřete základní vrstvou bílé akrylové barvy, aby výsledné mramorovací vzory na výřezu krásně vynikly 🙂

Nechte barvu důkaldně zaschnout.

Vyberte si mramorovací barvy, které chcete na věnec využít – dobré je, abyste použili minimálně 3 odstíny, aby vzor byl barevný a na oko výrazný.

Barvy důkaldně protřepte, aby se jednotlivé složky v lahvičce spojily.

A začněte kapat na vodní hladinu (bude vám pouze stačit voda ve větším kyblíku, aby se vám do něj vešel dřevěný tvar věnce). Barvy vždy nanášejte od nejsvětlejšího odstíhu až po nejtmavší barvy.

Vzor vypadá už takto zajímavě, ale pohod ho chcete mít ještě hezčí, tak doporučuji si vzít do ruhy párátko, nebo špejli a jednotlivé barvy lehce promíchat mezi sebou.

Tím vám vznikne zajímavější vzor 🙂

Poté do vodní hladinuypoložte věnec, který jste si předem natřeli na bílo a ponořte ho do vody a rychle ho vytáhněte. Dobré je použít rukavice,…. barva dobře drží nejen na nejrůznějších materiálech, ale také i na rukou a sundat tuto barvu z rukou je optížné, tak doporučuji použít lékařské rukavice.

Vzor nechte důkladně zaschnout.

Poznáte to tak, že se vám barvy nebudou lepit na ruce na ozdobeném povrchu.

Na dozdobení věnce využíjte drobné dřevěné výřezy, které si natřete také bílou akrylovou barvou a nechejte je důkladně zaschnout.

Poté na tyto výřezy můžete využít nejrůznější akrylové abrvy, nebo fixy…. záleží, čemu dáte přednost vy 🙂

Výřezy natřete akrylovými barvami, aby odstíny barev ladily s ozdobeným věnce. Já jsem zvolil jarně-letní barvy, které jsou neutrální.

Kraje vystínujte pomocí houbičky na nádobí tmavším odstínem akrylové bavry.

Nechte důkladně zaschnout.

Věnec domalujte černým fixem, aby se zvýraznily kraje. Stačí pár čárek a teček a je to 🙂

To samé doporučuji udělat i u květin. Krásně to zvýrazní kraje a dotáhne to vše k dokonalosti.

Drobné výřezy přilepte na věnec pomocí tavné pistole.

Vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji – doporučuji použít lak matný.

Poté už stačí uvázat mašle a věnec můžete pověsit na dveře, či branku.

Ještě jeden pohled v detailu pro potěšení oka 🙂

Výsledek mého snažení – mramorování 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky