Advent 01 – Výroba svícnů (příprava na Advent)

Moji přátelé a kamarádi, …. začíná nám to nejkrásnější období a to je všemi oblíbený Advent…. najíždím opět po roce na zveřejňování každodenních příspěvků na blog (tak mě pravidelně sledujte, aby vám nic nového neuteklo), kde vám budu postupně zveřejňovat vše, co dělám a třeba vás tím i inspiruji 🙂

Dnes je 1. adventní neděle a tak si nejprve ukážeme, jak jsem se na dnešní den chystal… a co všem jsem letos vytvořil za svícny 🙂

V pátek jsem vyrazil s mojí kamarádkou Evičkou (kterou múžete znát z našeho časopisu VAŘÍME s láskou) do Německa na vánoční nákupy…. vše vám nemohu ukázat, protože jsem tam nakoupil už i vánoční dárky a maji kamarádi a známí mě na blogu sledují ,tak chci, aby také měli nějaké překvapení…..

Nakoupil jsem pár drobností na vánoční pečení, něco pro radost a na chuť, ale i potřebně věci 🙂

Často se mě ptáte, kde se inspiruji….. a odpověď je jednoduchá – v zahraničí a tentokrát v Německu, kde mají mnoho krásných časopisů o tvoření, pečení i vaření. Ty nejkrásnější časopisy jsem si koupil a určitě se také inspiruji a až budu mít chvilku, tak si je vklidu prohlédnu 🙂

Když jsem v pátek přijel z Německa, tak mi náš pan strarosta obce- Michal Rezler – přivezl první výtisky Maloskalského zpravodeje, které jsme pro naše obyvatele připravovali. Mám z této práce opravdu velkou radost!

A poté jsem se hned musel vrhnout do práce, protože jsem musel vytvořit všechny adventní svícny…. záměrně nepíši věnce, protože máme doma obdélníkové stoly a věnce v kulaté podobě na těchto stolech zabírají mnoho místa.

A věřte, že na hrdinství nebyl čas, protože v 19,00 h. jsem musel být už v divadle, kde jsem byl pozvaný na představení mého kamaráda z Loskutáka, skvělého herce a ještě lepšího člověka Petra Rychlého.

Bylo to představení ,,S pravdou ven“ a pokud nevíte, co dát svým blízkým pod stromeček, tak je pozvete na tuto komedii do divadla….. stojí to za to!

A teď už slíbené tvoření!

Celkem mám pro vás dva tipy, které jsem letos tvořil, tak si prohlédněte článek až do konce, aby vám nic neuteklo 🙂

Adventní svícen z oválné nádoby

Tuto oválnou nádobu přivezla v týdnu mamka z města, kterou primárně koupila na ovoce, ale není tak velká, aby se tam vešlo mnoho ovoce, tak jsem se rozhodl, že z této nádoby vytvořím náš letošní svícen na stůl.

Budete potřebovat: oválnou nádobu, černou a bílou akrylovou barvu, plastovou šblonu (mandaly), houbičku na nádobí, bílé akrylové fixy, papírovou pásku a lak ve spreji.

Tato nádoba neměla moc hezkou barvu, tak jsem ji celou natřel černou akrylovou barvou, která je u mě velmi oblíbená, protože překryje opravdu vše a dobře drží na všech materiálech – řeč je o tabulové barvě od firmy Artemiss.

Černou tabulovou barvu nechte důkladně zaschnout….. poté použijte vaši oblíbenou šablonu a pomocí papírové pásky si šablonu přilepte na povrch, který budete chtít dekorovat.

Bílou barvu nanášejte pomocí kuchyňské houbičky na nádobí přes šablonu.

Barvu nechte důkladně zaschnout…. a poté to samé zopakujte ještě z druhé strany. Po zaschnutí všech vrstev barvy domalujte vzory pomocí bílých akrylových fixů.

Tento způsob zdobení můžete využít i na zlatém květináči…. vypadá to taky skvěle a zajímavě! 🙂

Vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Do jednotlivých nádob vložte aranžovací hmotu, kterou můžete různě nařezat a zaplnit tím veškerý prostor v dané nádobě.

Poté zapíchněte do hmoty svíčky. Já jsem se letos rozhodl pro tyto slabé a dlohé 🙂

Na zahradě jsem si nastříhal zahradnickými nůžkami nejrůznější vetvičky, které využiji na vyplnění jednotlivých mezer mezi svíčkami.

Je jen na vás, které větvičky využijete právě vy….

Hezké je, když větvičky lehce přestříkáte umělým sněhem ve spreji.

hned je to více vánočnější. 🙂

A to samé jsem udělal i na menším svícnu, který budeme mít u televize.

Na dozdobení svícnů využijte vše, co nejdete doma: šišky, drobné kouličky, bambulky, stužky, dževěné či papírové výřezy.

Ze stužky si uvažte mašle, které můžete využít na ozdobení svícnu.

Mašličky na drátku raději přilepte k aranžovací hmotě, aby vše dobře drřelo a dekorace neopadala při manipulaci.

Poté začněte dozdobovat dle svého vkusu – vše lepte tavnou pistolí.

Tento malý svícen jsem tvořil ve stejném stylu, aby v našem obývacím pokoji vše společně ladilo .

Ratanový svícen na stůl

Domečky jsou v poslední době větším a větším hitem…. tak jsem toto téma nemohl opomenout. A další svícen jsem se rozhol vytvořit právě s tímto motivem na náš velký jídelní stůl.

Budete potřebovat: ratanový základ (v bílé barvě), 4 svíčky, černou a bílou akrylovou barvu, štětec, bílé akrylové fixy, razítka, houbičku na nádobí, tavnou pistoli, dřevěné výřezy domečků, drobnosti na dozdobení (umělé větvičky, kouličky, stužku, papírové výřezy vloček a bílé bambulky).

Dřevěné výřezy domečků natřete černou akrylovou barvou (tabulovou barvou).

Barvu nechte důkladně zaschnout a poté se pusťte do domalovávání bílými fixy.

Na domečky můžete využít i razítka…. razítka tiskněte pomocí bílé akrylové barvy a houbičky na nádobí, abyste nemuseli kupovat bílou razítkovací podušku.

Na proutěnný základ svícnu tavnou pistolí nalepte hvězdičky. Záměrně zde nepoužívám živé větve, abych mohl tyto svícny příští rok znovu použít na dekoraci mého domu na Malé Skále.

Dolepte tavnou pistolí dřevěné výřezy domečků. Tady je dobré zmínit, že tento svícen bude oboustranný, tak jsem tyto domečky namaloval a narazítkoval z obou stran.

Zapíchněte svíčky na bodce umístěné na věnci.

Svíčky a umělé větvičky můžete ještě lehce přestříkat umělým sněhem ve spreji.

Poté stačí už svícen pouze dozdobit kouličkama, dřevěnými výřezy, mašlí, papírovými výřezy vloček a bílýma bambulkama.

A je hotovo! Jdu si užít začátek Adventu…. a vám přeji to samé! 🙂

Ještě jsem vybalil z krabic i ty loňské svícny, které jsem měl ve sklepě a roznesl jsem je po domě.

A ještě tento – vše jsem otřel od prachu a už nám dělají radost 🙂

Užijte si zbytek 1. adventní neděle a zítra se těším na shledanou.

Mám pro vás připravený krásný nápad na tvoření s dětmi, tak se těšte!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky