Advent 01 – Vánoční svícen

Právě začíná moje nejoblíbenější období roku Advent – nebo-li čas vánoční…. na který se těším a snažím si tento čas užít naplno.

Rozhodl jsem se, že se budu snažit zveřejňovat každý den jeden nápad na tvoření, nebo pečení….. tak sledujte každý den moje webové stránky, aby vám nic neuteklo 🙂 Samozřejmě – pokud to budu stíhat…. nechci nic lámat přes koleno, ale budu se snažit, abyste tady každý den našli nějakou novinku pro radost a třeba se necháte inspirovat tím, co budu dělat.

Budete potřebovat: dřevěnou kulatinu, svíčky, bodce, tavnou pistoli, umělé větvičky, dřevěné výřezy, šišky, filc, nůžky, umělý sníh, stužky a drobnosti na dozdobení.

Dřevěnou kulatinu si můžete nařezat a nechat zbrousit, nebo ji můžete koupit v hobby obchodech, kde mají přímo ukázkové kousky, které jsou vybroušené a přelakované.

Za tyto šišky moc děkuji Domče a Helče z Kladna….. tyto šišky sbíraly poctivě. Mají krásný tvar a jsou veliké. Určitě je využiji i k dalšímu tvoření… Díky holky 🙂

A teď už k samotnému tvoření.

Ze spodní strany dřevěné kulatiny nalepte tavnou pistolí vystřižená kolečka z filcu…. a to proto, aby vám dřevěný kruh nepoškrábal stůl.

Do dřeva zapíchněte bodce na svíčky… dřevo je celkem měkké, tak to šlo snadno.

K zaplnění využijte umělé větvičky…. mohl jsem zvolit živé, ale tento vánoční svícen budu chtít využít i příští rok, tak aby to nějakou dobu vydrželo.

Větvičky vlepte do mezer mezi svíčky tavnou pistolí.

Svíčky, větvičky i dřevěný základ přestříkejte umělým sněhem ve spreji.

Dřevěné výřezy z překližky využijte k doplnění svícnu. Já jsem zvolil domečky a stromky, aby to připomínalo zasněženou vesnici.

I šišky přestříkejte umělým sněhem.

Ze stužky si vytvořte malé mašličky, které zpevněte drátkem.

Mašličky přilepte ke svícnu.

Dozdobte šiškami….. tento tip svícnu zdobte ze všech stran.

Na dozdobení využijte nejrůznější drobnosti.

Fantazii se meze nekladou…. a při tvoření to platí dvojnásobně 🙂

Letošní Vánoce u nás budou zlato – bílé, a tak vše ladím do těchto barev.

Náš svícen je hotový a večer zapálím první adventní svíčku…. už se těším a vám přeji pohodové a klidné adventní dny, plné radostí.

Doufám, že se líbí tento adventní svícen i vám… a že jsem vás mou maličkostí třeba i inspiroval 🙂

Krásné vánoční dny!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky