Advent 24 – Svícen na štědrovečerní stůl

Dnes tu mám poslední adventní příspěvek s inspirací pro vaše tvoření….. tentokrát se s vámi podělím o nápad na výrobu svícnu ze špalku, který můžete využít na štědrovečerní stůl.

Malé ohlédnutí za včerejším dnem – Včera jsem měl dvě poslední zkoušky v předtermínech na vysoké škole a vše dopadlo velmi dobře, takže jsme zkoušky udělal. Leden tedy bude pro mě ve znamení odpočinku a užíváni si pohody, ale nebojte o mé příspěvky na mých stránkách nepříjdete…. protože to je, co mě baví a dělám to moc rád. Těšte se, co vše vám ukáži a představím v nějakém z dalších článku na mých stránkách 🙂

Budu také moc rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde každý den něcco zveřejňuji. Doufám, že vás tam brzy bude 1000 sledujicích, protože toto číslo v zemích ,,vycházejicího slunce“ znamená šěstí a zdraví. A to přeji vám všem 🙂

Budete potřebovat: dřevěný špalek, tavnou pistoli, filc, bílou akrylovou barvu, štětec, houbičku, lepidlo na decoupage, ozdobný ubrousek, svíčky, botce na svíčky, lak ve spreji a ozdoby na svícen.

Na dozdobení můžete využít nejrůznější stužky, větvičky, kouličky různých velikostí, papírové výřezy. Já jseem měl radost, když jsem v Semilech zakoupil tyto krásné svíčky i s čísly…. moc se mi líbí. Doufám, že příští rok je seženu v černo-bílém provedení.

Na tento svícen využíjte špalek, ktarý si seřízněte a bruskou zbruste dohladka. Po očištění špalku ze spodní strany nalepte vystřížená kolečka, aby vám špalek nepoškrábal stůl.

Bílou akrylovou barvou špalek napatinujte…. tím se krásně zvýrazní nejrůznější praskliny a výstupky na špalku.

Boční strany špalku natřete bílou barvou a nechejte zaschnout.

Po zaschnutí si z ozdobného ubrousku vytrhejte vzor a sloupněte si z ubrousku dvě spodní nepotištěné vrstvy. Ubrousek položte na boční stranu špalku a uhlaďte štětcem pomocí lepidla na decoupage.

Po zaschnutí bočních stran vše důkladně přelakujte lepidlem ve spreji.

Do špalku zatlučte kladívkem botce na svíčky a zapíchejte do svícnu svíčky.

Ikdyž jsou tyto svíčky určené jako adventní, tak já je zapálím všechny až na Štědrý den.

Mezi svíčky začněte lepit tavnou pistolí nejrůznější větvičky.

Ze silnějších stužek si uvažte mašle, které přilepte na svícen .

Svícen dozdobte nejrůznějšími drobnostmi, které to krásně dozdobí.

Ještě jeden pohled v detailu na můj svícen.

I když toto byl poslední adventí nápad mé předvánoční výzvy, tak se nemusíte bát, že bych přestal zveřejňovat mé nápady a příspěvky na mé stránky. baví mě to a moc rád to dělám….. takže se brzy těšte na další mé člány na mých stránkách.

Budu moc rád, když mě také budete sledovat na mé Instagramu, kde každý den přidávám příspěvky, a také točím různé stories, kde se s vámi dělím o mou další výzvu – 100 dní v pohybu s Gabčou Partyšovou…. tak budu moc rád, když mě tam začnete sledovat. Děkuji

Váš

KategorieŠtítky