Výstava pro radost (Vánoce 2023) – seznam vystavovatelů

Jako každý rok, tak i letos jsme pro vás připravili seznam prodejců, vystavovatelů, workshopů, kurzů a předváděcích akcí, na které se můžete těšit na vámi oblíbené (již tradiční) akci v Otvovicích – Výstava pro radost 2023, která se koná již 21.-22. října ve Formance (v kulturním domě Formanka – Lucie Bílé). Těšíme se na všechny návštěvníky, kteří za námi dorazí a přijdou si s námi užít krásný víkend…. moc a moc se těšíme!

Celou pozvánku na tuto akci naleznete v tomto článku na mém blogu 🙂

Seznam prodejců a vystavovatelů budeme každý den (až do začátku Výstavy pro radost) postupně doplňovat a přidávat nové prodejce, abyste se měli na co těšit a věděli jste, co vás v Otvovicích čeká! Bude to jízda na kreativní vlně…

Bazárek Lucie Bílé a šperky z její dílny, které pomáhají, kde všude je to potřeba

Výstava pro radost v Otvovicích (21.-22. října) se blíží a vy se můžete těšit nejen na Bazárek Lucie Bílé, ale i na její šperky, které sama vlastníma rukama tvoří a pomáhají všude, kde je to potřeba… přijeďte za námi do Otvovic na tuto skvělou akci a užít si víkend plný ručních prací a naladit se na vánoční vlnu v předstihu. Těšit se můžete i na Dobrou kávu, knihu – POSÍLÁM TO DÁL, CD Lucie Bílé a mnoho a mnoho originálních šperků, které mají charitativní přesah.

www.luciebila-fanshop.com

Vlaďka Šubrtová – TVOŘENÍ z Nespresso kapslí (výroba andělíčků)

Vlaďka Šubrtová si pro vás na celý víkend připravila kreativní WORKSHOP, kde vás naučí tvořit z Nespreso kapslí – nejrůznější andělíčky, které mohou sloužit jako dekorace nejen vánočního stromečku, ale i jako drobnost pro vaše blízké k Vánocům. Cena workshopu je 50 Kč,-. Dále má pro vás připraveno mnoho šperků a andělíčků z tohoto materiálu k prodeji… její tvorbu můžete sledovat v její Fb skupince JEN TAK, kam vás spolu s Vlaďkou srdečně zveme. Vlaďka se na vás těší v Otvovicích!

Derom květinové dekorace – Romana Macnerová

Vkusné, romantické a překrásné dekorace – tato slova skvěle vystihují tvorbu paní Romany Macnerové, která tvoří nádherné věnce a svícny. Připravte se na Advent a vyzdobte si jejími výrobky váš dům či byt. Každý její výrobek je originál. Přijeďte se za námi podívat do Otvovic!

Pohádkové domečky ze dřeva a další vánoční dekorace – paní Veroniky Báči

V posledních letech jsou čím dál větším hitem domečky. Paní Veronika Báča vyrábí krásné dekorace ze dřeva – ve stylu právě zmiňovaných domečků a vesniček. Tyto domečky a mnoho jiného si budete moci zakoupit u jejího stánku na této výstavě. Má pro vás připravené vánoční vesničky, svícny v podobě domečků a věšáky na nejrůznější drobnosti. Její originální stánek na této kreativní výstavě jistě nepřehlédnete. Těšíme se na vás v Otvovicích!

Macrame od HANY – Petra Hanyková

Drobné dárečky pro radost z bavlněných provázků či originální dekorace tvořené do bytu – toto vše je vlastnoručně vyrobené z dílny paní Petry Hanykové, která tuto krásnou techniku tzv. macrame miluje. Pod jejíma rukama proměňuje kousky provázků v jedinečné výrobky, které každému udělají velikou radost.

www.hanydekorace.cz

Handmade by Katka – Kateřina Dufková

Autorské batohy i kabelky v různém provedení a designu si budete moci zakoupit na vánoční akci v Otvovicích a vybrat si tak ten svůj originální kousek, který budete ráda nosit několik let. Je to praktické, krásné a užitečné a navíc s láskou šité. Jistě tyto batohy pod vánočním stromečkem potěší!

Bylinkářka z Kopanic Lenka Burianová

Máte rádi, když jsou i užitkové předměty, jako je mýdlo, hezké? Kolekci designových přírodních mýdel tvořila paní Burianová tak, aby bylo mýdlo vhodné jako dárek, nebo vás potěšilo v koupelně, abyste milovali jeho vůni. Mýdla obsahují vysoký podíl kvalitních rostlinných olejů a másel, které vaši pokožku jemně umyjí a zanechají ji vyživenou a hebkou.

www.bylinkarkazkopanic.cz

Petra Palátová – Dutinkové dekorace

Paní Petra tvoří dekorace z dutinek, to jsou její pletené šnůry, které poté navléká na drátek a tvaruje je. Tvoří z nich krásné a originální dekorace. Celý víkend si k ní můžete zajít na Výstavě pro radost a zakoupit tyto dekorace. Pro vánoční čas má vyrobenou celou kolekci ozdob na stromeček, dekorací pro sváteční atmosféru a drobných dárků. Tato technika není v České republice úplně známá a ráda by ji vnesla do povědomí dalších lidí. Těšte se!

www.dutinkovedekorace.cz

Olivie ceramics – Olga Janíková

Olivie ceramics je malé domácí studio, které umožňuje spojit svou lásku ke keramice a rodinný život a zároveň vést pomalý životní styl. Pracuje technikou ručního modelování, vytvářím umělecké i funkční předměty se zemitou elegancí. Každý kus je jedinečný, kompletně ručně vyrobený, vymodelovaný a pečlivě vyřezávaný, malovaný a glazovaný. Žádné dva kusy nejsou úplně stejné, každý je originál. Má ráda čistý a jednoduchý styl, inspirovaný přírodou, který je odrazem její tvorby. Pracuje s udržitelným materiálem šetrným k životnímu prostředí, jako je hlína.

Otevření pece je vždy kouzelný okamžik! Doufám, že zde najdete něco, co vás chytne za srdce stejně jako samotnou autorku této tvorby. Její výrobky jsou vhodné jak do vnitřních, tak i venkovních prostor.

www.olivieceramics.cz

Korálkový svět plný barev – Jana Machačná (Ele Pele)

Usměvavé holky z korálkové firmy Ele Pele se na vás moc těší v Otvovicích!

Krásné a vkusné náramky tvořené s láskou v různých barevných kombinacích… Takový bude na Výstavě pro radost stánek firmy – Ele Pele, kde si každý vybere náramek, který si bude moci sladit s oblečením a budete ho rády nosit na ruce. Na místě si budete moci náramek (mají pro vás připravený WORKSHOP) navléknout i zakoupit komponenty a korálky na jeho výrobu. Zavítejte ke stánku paní Jany Machačné z firmy Ele Pele.

www.elepele.com

Fimo šperky – z dílky Šárky Popelkové

Součástí prodejní výstavy budou také šperky, zdobené hrnečky, klíčenky, lžičky a záložky z polymerové hmoty. Těšit se můžete na originalitu, která nemá meze…. Ozdobte se vyrobenými šperky, které můžete darovat i svým blízkým – Vánoce se blíží, tak na to myslete!

Alena Dohnálková – Příběhy holoubka Tomáška

Tento stánek zaujme především děti… najdete zde dětskou knihu pro malé čtenáře, upomínkové předměty s tím spojené + omalovánky, pexeso a další drobnosti, které zaujmou všechny objevitele školou povinné…

Najdete je na Facebooku.

Paličkování – Ivana Dastychová

Nádherná technika, která patřila mezi oblíbené záliby u našich babiček se opět dere do popředí a sklízí velký úspěch. Není to nic jednoduchého, ale výsledek za to prostě stojí. Paní Ivana Dastychová vám bude tuto techniku chtít na výstavě v Otvovicích ještě více představit a můžete ji nakouknout pod ruce, co sama vytvořila a potěšit tak tím své oko a třeba i vaše blízké – zakoupením originálního dárku. Těšíme se na vás!

Monika Antalová – ruční výrobky

Určitě na Výstavě pro radost nepřehlédněte stánek paní Moniky Antalové, která s sebou do Otvovic přiveze nespočet krásných vánočních ozdob, které sama tvoří z nejrůznějších korálků a peříček. Jistě budou na vašem stromečku nepřehlédnutelné… Jistě si vyberete i mnoho vánočních dárečků pro vaše blízké, pro radost a potěšení! 🙂

Markéta Palánová – ReTaška

Chcete mít stylovou tašku a zároveň přitom myslet na naši planetu? Pak byste se měli zastavit u stánku Markéty Palánové, která pod značkou @retaska šije pro všechny, které zajímá téma udržitelnosti a ocení snahu zachránit vyřazené materiály a přetvořit je do krásných a praktických tašek, kabelek a dalších doplňků s dlouhou životností. Každý kousek je originál, pečlivě barevně sladěný, perfektně vypracovaný, se spoustou vychytávek.

A protože Markéta od šití odpočívá u háčkování a pletení, přiveze i spoustu nádherně barevných nákrčníků, šál, šátků, čelenek a čepic z kolekce Na Vlně M, které v pošmourných dnech rozzáří váš outfit i náladu.

www.retaska.cz

Šité autorské hračky pro děti z dílny paní Janouškové (MYšpule)

Světla Janoušková tvoří autorská textilní zvířátka z našich lesů, luk a hájů a oblékám je do šatiček, kalhotek i kabátků. Ať už je to jezevec, vlk, liška, medvěd, ježek, srnečka, ovečka, kos, žába, myška, pes, zajíc, netopýr – kolekce nazvaná ,,Tlamičky a volátka“. Výška zvířátek je 50 cm. Zaměřuje se i na oblékání, hlavně dětí a šije především tepláčky, čepice, čelenky apod. Její dílna se nazývá ,, U MYšpule“.

Dana Vodičková – malování na hedvábí

Hedvábné šátky ručně malované z dílny paní Dany Vodičkové vás jistě zaujmou na první pohled a určitě si tyto hedvábné šátky zamilujete. Budete si moci vybrat z pestré barevné kombinace. Těší se na vás sama autorka těchto textilních výrobků.

Renata Součková – originální a šitá móda, která se neokouká….

Patříte mezi milovnice módy…? Pak by vám jistě v šatníku neměly chybět originální a s láskou šité kousky z dílny nesmírně šikovné Renaty Součkové, která si sama i navrhuje látky k šití….. mandal není nikdy dosti, tak který kousek bude ve vaší skříni? Renata se na vás těší v Otvovicích, tak za ní dorazte a kupte si něco pro radost a třeba i jako dárek už pod stromeček….. aneb Vánoce jsou tu coby dup 🙂

www.zrozenaprokrasu.cz

Ivona Ivicová WORKSHOPY pro DĚTI – dřevěné dekorace + malování na kamínky

Milá a vždy usměvavá Ivonka Ivicová si pro vaše děti připravila kreativní workshopy, kde si budou moci děti ozdobit krásné a originální dekorace ze dřeva, a ještě si k tomu pomalovat kamínky. Dále si budete moci u jejího stánku zakoupit vytvořené dekorace (přímo z její dílny) od samotné autorky Ivonky.

Kateřina Holá – skřítci

Originální dekorace, která je již roky velmi oblíbená…. Řeč je o skřítcích, které s láskou a nadšením šije paní Kateřina Holá a vzniká ji tak pod rukama jeden hezčí fešák, než druhý… Který si u ní v Otvovicích koupíte vy?

Tečkování s Luckou Klepáčkovou – prodej a workshop

Lucka Klepáčková je nejen redaktorkou a autorkou tvořivých projektů pro kreativní časopisy – TVOŘÍME s láskou a TVOŘÍME s dětmi, ale je také lektorkou tvořivých kurzů. Její srdeční záležitostí je technika tečkování a právě tuto zmiňovanou techniku vám na výstavě předvede. Budete si ji moci pod jejím vedením vyzkoušet a také si zakoupit její vlastnoručně vyrobené výrobky, které se skládají z mnoha a mnoha teček.

Lucka si pro vás připravila tečkované vánoční ozdoby na stromeček, tečkované skleničky na pečené čaje, které mohou sloužit jako originální dárek pro vaše milé k Vánocům. Má toho pro vás připraveno daleko více, tak se těšte, co se vše dá pod jejím vedením o tečkovat.

Hedvika Vozková – drátkování a jiné dekorace

Ručním pracím jsem se začala věnovat až v roce 1986, kdy jsem se vdala. Nejdříve  jsem se orientovala na paličkovanou krajku. Po absolvování kurzu drátování v roce 2001, který byl zaměřen na bižuterii a jemné drátování slabým drátem, jsem se postupně zdokonalila i ve starém drátenickém řemesle – užitkové drátování silným drátem. Od roku 2001 jsem v Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků a v roce 2003 mi byl udělen titul mistr drátenického řemesla! Následně jsem se začala učit technice Tiffany ale při jedné „nehodě“ mě napadlo, tuto techniku použít na zužitkování střepů z porcelánových talířů a zvítězil motiv „anděl“ a „betlém“. A protože mám ráda přírodní materiály a motivy se líbily, zařadila jsem mezi mé oblíbené i další přírodní prvky jako polodrahokamy a kámen.

Na tuto šikovnou paní se můžete těšit u nás v Otvovicích!

DecorEN – Jana Přibíková

Výrobky pro radost s láskou nabízí paní Janička Přibíková, se kterou se na výstavě můžete osobně setkat a zakoupit si u ní její šité výrobky, které sama tvoří a to jak šité dekorace, tak praktické věci, které využijete během celého roku (tašky, batohy a vaky).

Iveta Špaňhelová – dárky pro potěšení

Na výstavě se budete moci těšit na vyšívané vánoční ozdoby (různých druhů), dekorace a svícny, vintage vánoční jmenovky na vánoční dárky, vyšívané záložky do knížek a mnoho osušek, ručníků a utěrek, jako vánoční dárky pro vaše blízké – toto vše na jednom místě u nás v Otvovicích.

Kateřina Novotná – Powertext

Různé dekorace tvořené technikou zvanou Powertext jak do vnitřních, tak i do venkovních prostor. Výrobky paní Novotné si zamilujete a budou součástí vašeho každodenního života!

Restaurace Formanka – Otvovice

Na vše myslíme a to i na dobré jídlo…. občerstvit se budete moci během celého víkendu v krásné, čisté a především velmi chutné restauraci Lucie Bílé ve Formance. Těšit se můžete na české klasiky, které každý miluje. Obslouží vás milá obsluha a jistě si velice pochutnáte.

Vstupné

Ceny se zdražují…. ale naše vstupné je symbolické a neměnné, aby každý, kdo má rád ruční práce se mohl přijít za námi podívat. Těšíme se na VŠECHNY! 🙂

Kulturní dům – Formanka ,,Srdce Otvovic“ naleznete v centru vesničky – můžete se dopravit: jak vlakem, tak autobusem

Parkovací místa budou zajištěna v blízkosti objektu, kde se bude výstava pořádat.

Pokud se vám nepodaří zaparkovat na našem parkovišti přímo u Formanky, můžete využít některá z vyznačených míst v okolí. Pokud se u nás nevyznáte, není čeho se bát, po příjezdu do Otvovic uvidíte naše „srdcaře“ ve výstražných vestách, kteří budou s parkováním pomáhat a nasměrují vás na nejbližší volná místa.

Děkujeme všem za ohleduplné parkování a těšíme se na viděnou.

Prosíme, respektujte místa vyhrazená pro parkování a neparkujte na místech, která nejsou pro parkování určena. Mohlo by se stát, že dojde k odtažení vašeho vozu, a to bychom nechtěli.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky