Výstava pro radost VÁNOCE 2022 – vystavovatelé

Výstava pro radost se nezadržitelně blíží a tak vám přinášíme seznam vystavovatelů, na které se můžete na této akci těšit.

Připravujeme pro vás velkou tvořivou výstavu, plnou skvělých prodejců s tvořivými výrobky a materiály pro vaše kreativní techniky, mnoho workshopů, kurzů, dílniček a také rukodělců, kteří za dob covidu tvořili a nemohli to nikde prodávat, tak právě proto jsme uspřádali tuto výstavu, kde naleznete toto vše na jendom místě.

Výstava se koná 22. – 23. října v kulturním domě Formanka – Lucie Bílé.

Postupně – během celého měsíce budeme přidávat seznam vystavovatelů, na které se budete moci na výstavě těšit! Bude jich daleko více… a bude to super akce tohoto roku! 🙂

Korálkové šperky, skvělá káva, sváteční čaj, CD – Bílé Vánoce a kniha paní Lucie Bílé

Celou neděli se na vás všechny bude těšit paní Lucie Bílá, která vám bude na míru vyrábět náramky a andělíčky z korálků. Výtěžek z této ceny za vlastnoručně vyrobené šperky putuje na dobrou věc, kde peníze jistě pomůžou. Paní Bílá pomáhá už několik let tam, kde je to potřeba a dělá to s velkou radostí. Na této akci si budete moci zakoupit dárky pro vaše blízké – v podobě knihy, CD, kávy LB a také šperků pro ozdobení sama sebe, či svých kamarádek, rodinných příslušníků či jako drobnost pro potěšení kolegyň v práci.

Zlaté české ručičky naší zlaté slavice – paní Lucie Bílé – se kterou se budete moci v neděli na výstavě setkat 🙂

Petra Palátová – Dutinkové dekorace

Paní Petra tvoří dekorace z dutinek, to jsou její pletené šnůry, které poté navléká na drátek a tvaruje je. Tvoří z nich krásné a originální dekorace. Celý víkend si k ní můžete zajít na Výstavě pro radost a zakoupit tyto dekorace. Pro vánoční čas má vyrobenou celou kolekci ozdob na stromeček, dekorací pro sváteční atmosféru a drobných dárků. Tato technika není v České republice úplně známá a ráda by ji vnesla do povědomí dalších lidí. Těšte se!

Dutinkové dekorace

Tečkování s Luckou Klepáčkovou – prodej a workshop

Lucka Klepáčková je nejen redaktorkou a autorkou tvořivých projektů pro kreativní časopisy – TVOŘÍME s láskou a TVOŘÍME s dětmi, ale je také lektorkou tvořivých kurzů. Její srdeční záležitostí je technika tečkování a právě tuto zmiňovanou techniku vám na výstavě předvede. Budete si ji moci pod jejím vedením vyzkoušet a také si zakoupit její vlastoručně vyrobené výrobky, které se skládají z mnoha a mnoha teček 🙂

Lucka si pro vás připravila tečkované vánoční ozdoby na stromeček, tečkované skleničky na pečené čaje, které mohou sloužit jako originální dárek pro vaše milé k Vánocům. Má toho pro vás připraveno daleko více, tak se těšte, co se vše dá pod jejím vedením otečkovat.

Pohádkoví skřítci (jako dekorace) paní Ireny Hlaváčkové

Skřítci byli a jsou hitem Vánoc… tento symbol by vám doma neměl jistě chybět, a proto si je budete moci u paní Irenky zakoupit v různých provedeních a barevných kombinacích. Připraveno toho má pro vás více, – těšit se můžete také na její dekorace…. prostě Vánoce na míru pro celou rodinu – to zažijete pouze u nás v Otvovicích! 🙂

Paní Irenku naleznete na Facebooku, kde si její výrobky můžete objednat.

Malydelfin – háčkování – Vladimíra Moravcová

Upřímná a dětská radost je to nejcennější…. proto překvapte své dětské ratolesti vlastnoručně háčkovanými hračkami, které jsou originální, krásné a ještě velmi příjemné do ruky – jsou totiž háčkované z velmi jemné a měkké příze. Radost můžete udělat i dospělým – zakoupením zimní čepice, šály, nákrčníku či kabelky. Stačí si vybrat pouze barvu…. věřte, že na výstavě si jistě vyberete! Bude tam toho opravdu hodně 🙂

Malydelfin – háčkování

Obchůdek pro radost – Lenka Centnerová

Paní Lenka si pro vás připravila: látkové adventní kalendáře, andělky z látky, skřítky, šité ozdoby na stromeček, věnce, sádrové odlitky, nákrčníky z Puffy.

Cílem tohoto obchůdku je udělat radost výrobky nejen autorce (paní Lence), ale zároveň i druhým. Bude moc ráda, když jí navštívíte, třeba se jen inspirujete, nebo sebe a své blízké něčím zajímavým obdarujete. V obchůdku najdete originální ručně vyrobené výrobky, které jen tak někde jinde nekoupíte.

Těšíme se na vás! 🙂

www.obchudekproradost.cz

Prodejce kreativních materiálů pro macramé, pletení a háčkování – TVORBOSHOP

Rádi pletete, háčkujete, šijete a lepíte…? Pak jistě zavítejte ke stánku firmy TVORBOSHOP, který bude mít na výstavě svůj stánek s kreativním materiálem pro vaše tvoření. Pokud si chcete vyzkoušet techniku macramé (drhání) a háčkování, tak jistě oceníte jejich skvělé šňůry, které si sami vyrábějí. Také si pro vás připravili workshop a budete si moc vytvořit vlastního andělíčka z provázků, které si sami vyrábějí. Firma TVORBOSHOP se už na vás všechny moc a moc těší!

www.tvorboshop.cz

Bižuterní šperky – Jaroslava Bečková

Radost začíná nejprve u sebe, proto se potěšte originálními šperky z dílny paní Jaroslavy, která si pro vás připravila nepřeberné množství šperků z různých materiálů a barevných kombinací. Je jen na vás, které si vyberete a budou vašemu srdci blízké. S paní Jaroslavou se můžete setkat na naší akci v Otvovicích na Výstavě pro radost.

Jaure. ART – Jana Urešová

Jmenuji se Jana Urešová a tvořím pod značkou Jaure.ART. Narodila jsem se na Vysočině roku 1977. Už od dětství mě bavilo vytvářet různá výtvarná díla (z moduritu, kresba květin) a tak jsem se rozhodla studovat Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni. Keramická hlína mi voněla už od samotného studia, a přestože jsem měla dlouhou pauzu v tvorbě, o to větší radost mám nyní, kdy jsem zasedla ke stolu a začala tvořit svá díla. Každé keramické dílo modeluji ručně podle své vlastní fantazie a strávím nad ním mnoho času. Vyžaduje pečlivost a trpělivost. Každá soška či dekorace je originál a jsou určené pouze do interiéru.

Inspiruji se hlavně přírodou. Tvorba mě naplňuje a vždy mě velmi potěší, když se mé dílo líbí. To mě zároveň pohání kupředu tvořit a zhmotňovat své představy. Modeluji převážně těla nahých žen v různých pozicích. Ale v mém portfoliu najdete i jiná díla jako jsou: granátová jablíčka, ptáčci, květiny, andělé, andělská peříčka, vázy. Vše je z keramické hlíny, ručně modelované, pálené na vysokou teplotu a glazované. Některé sošky žen mají dubový podstavec, všechny jsou signované. Ráda tvořím i sošky nebo sousoší na přání zákazníka. To je pro mě vždy výzva a objevování nikdy nekončících hranic. Modelování je pro mě velkým koníčkem a do budoucna bych se mu ráda věnovala naplno.

V loňském roce jsem svoji tvorbu prezentovala na největším festivalu umění v Praze Open Art Fest 2021.

Tvoření z vaty – Larysa Polyakova

Tuto kreativní ženu můžete znát z televizních obrazovek ranního vysílání – Snídaně s Novou, kde inspiruje diváky svými nápady a také z kreativních časopisů. Je spolumajitelka kreativního řetězce, který do Česka dodává výtvarné potřeby a také autorkou několika knih. V poslední době paní Polyakovou velmi nadchla technika ,,tvoření z vaty‘‘ a tak vám tuto techniku představí a zároveň si budete u ní moci zakoupit vánoční dekorace jak na stromeček, tak do bytu na výzdobu. Těší se na setkání s vámi na výstavě v Otvovicích.

www.rafa.cz

Renata Součková – originální a šitá móda, která se neokouká….

Patříte mezi milovnice módy…? Pak by vám jistě v šatníku neměly chybět originální a s láskou šité kousky z dílny nesmírně šikové Renaty Součkové, která si sama i navrhuje látky k šití….. mandal není nikdy dosti, tak který kousek bude ve vaší skříni? Renata se na vás těší v Otvovicích, tak za ní doražte a kupte si něco pro radost a třeba i jako dárek už pod stromeček….. aneb Vánoce jsou tu coby dup 🙂

www.zrozenaprokrasu.cz

Milena Kellerová – Na vlně andělek

Vlastonučně vyrobené dárky, které potěší…. darujte své kamarádce, sousedce či osobě vašemu srdci blízké andělíčka, aby ho celý rok ochraňoval. Tyto andělky zakoupíte v Otvovicích na Výstavě pro radost celý víkend. Jsou krásné a mohou sloužit i jako originální dekorace nejen na Vánoce, ale i během celého roku ve vašem bytě.

Andělé exustují…. jen nemají křídla a říkáme jim přátelé! Tak na to myslete 🙂

Lenka Přibylová – Studnické perníčky s láskou malované

Jistě mi dáte za pravdu, když se podíváte na fotografie těchto perníčků, že paní Lenka patří mezi královny českého perníku…. vyhrála celkem 3 Moravské cukrářské šampionáty. Na její výherní 3D perník se můžete přijít podívat do Otvovic a zároveň nahlédnout Leničce pod ruce, jak jí to skvěle maluje a zároveň si u ní pár perníčků zakoupit 🙂 Jistě jí tím potěšíte! Těšíme se na vás!

Tajemství perníčků

Mám pro vás dobrou zprávu…. a ta se myslím v neděli večer hodí 🙂 Dnes ráno mi napsala paní Lenka Přibylová, že stihne z tiskárny přivést první výtisky perníčkové knihy na Výstavu pro radost do Otvovic, kde spatří světlo světa….. ale pouze v omezeném počtu – takže, kdo dřív příjde, ten dřív mele 🙂 Tak neváhejte a přijeďte, ať tento rodinný poklad máte doma. Knihu o originálních perníčkách paní Lenky zakoupíte v Otvovivích u stánku – Studnické perníčky.

Šité autorské hračky pro děti z dílny paní Janouškové

V neděli se budete moci těšit na autorské hračky, které jistě potěší děti, jsou veselé, ale především šité s velkou radostí a láskou. Jistě si u jejího stánku každý vybere tu svoji vysněnou hračku pro radost, kterou bude chtít mít pod stromečkem.

Macrame od HANY – Petra Hanyková

Drobné dárečky pro radost z bavlněných provázků či originální dekorace tvořené do bytu – toto vše je vlastnoručně vyrobené z dílny paní Petry Hanykové, která tuto krásnou techniku tzv. macrame miluje. Pod jejíma rukama proměňuje kousky provázků v jedinečné výrobky, které každému udělají velikou radost.

Derom květinové dekorace – Romana Macnerová

Vkusné, romantické a překrásné dekorace – tato slova skvěle vystihují tvorbu paní Romany Macnerové, která tvoří nádherné věnce a svícny. Připravte se na Advent a vyzdobte si jejími výrobky váš dům či byt. Každý její výrobek je originál. Přijeďte se za námi podívat do Otvovic!

DecorEN – Jana Přibíková

Výrobky pro radost s láskou nabízí paní Janička Přibíková, se kterou se na výstavě můžete osobně setkat a zakoupit si u ní její šité výrobky, které sama tvoří a to jak šité dekorace, tak praktické věci, které využijete během celého roku (tašky, batohy a vaky).

Pohádkové domečky ze dřeva – paní Veroniky Báči

V posledních letech jsou čím dál větším hitem domečky. Paní Veronika Báča vyrábí krásné dekorace ze dřeva – ve stylu právě zmiňovaných domečků a vesniček. Tyto domečky a mnoho jiného si budete moci zakoupit u jejího stánku na této výstavě. Má pro vás připravené vánoční vesničky, svícny v podobě domečků a věšáky na nejrůznější drobnosti. Její originální stánek na této kreativní výstavě jistě nepřehlédnete. Těšíme se na vás v Otvovicích!

Spring Studio – Iveta Byrtusová

Tvoření z papírů na různé způsoby – přáníčka k různým příležitostem, balící papíry (s různými potisky), štítky a jmenovky na dárky, obálky na peníze s pečetí…. Toto vše najdete na jednom místě u stánku paní Zuzanky Tiché.

www.spring-studio.cz

Háčkované čepice a čelenky – značky ByTost

U stejného stánku si budete moci zakoupit i háčkované čepice, které se vám v tomto období budou skvěle hodit. Můžete je ladit k nejrůznějším bundám i kabátům. Připravte se na toto zimní období s těmito originálními čepicemi.

ZuTicha – Zuzana Tichá (výrobky z pratelného papíru)

(Eco kůže, washpaper) šité peněženky, penálky, kabelky, tašky, květníky, brože, přívěšky a to vše s originální ilustrací paní Zuzany Tiché v Otvovicích.

Hand made by Andy – Andrea Račická

Lapače snů pro krásnější domov – takovéto originální a vkusné kousky, které připomínají krajku si budete moci prohlédnout, a především zakoupit na Výstavě pro radost v Otvovicích. Darujte svým blízkým klidný spánek s ještě krásnější sny s těmito vyrobenými lapači snů. Na výstavě je zakoupíte v různých velikostech a barevných kombinacích.

Korálkový svět plný barev – Jana Machačná (Ele Pele)

Usměvavé holky z korálkové firmy Ele Pele se na vás moc těší v Otvovicích!

Krásné a vkusné náramky tvořené s láskou v různých barevných kombinacích… Takový bude na Výstavě pro radost stánek firmy – Ele Pele, kde si každý vybere náramek, který si bude moci sladit s oblečením a budete ho rády nosit na ruce. Na místě si budete moci náramek navléknout i zakoupit komponenty a korálky na jeho výrobu. Zavítejte ke stánku paní Jany Machačné z firmy Ele Pele.

www.elepele.com

Kniha – Veselé celoroční tvoření

Přemýšlíte, čím obdarovat své děti nebo sami sebe? Udělejte si radost moji knihou o tvoření, kde naleznete nápady na celý rok. Pokud si knihu objednáte, tak vám stihne ještě do výstavy přijít k vám domů a pokud si ji přivezete s sebou do Otvovic, tak vám do ní moc rád připíši věnování a svůj podpis 🙂

Knihu si můžete objednat ZDE.

www.grada.cz

Šití v Otvovicích s Lenkou Čermákovou

Kamarádka Lucie Bílé a šikovná, kreativní a všestranně nadaná žena Lenny Čermáková bude v Otvovicích na Výstavě pro radost šít a také si budete u ní moci zakoupit tyto krásné tašky, kabelky a pytlíky na chleba či jemné pečivo…. má toho pro vás připraveno mnohem více. Těšit se můžete na nejrůznější šité pytlíčky s kořením, nahřejvací bederní pásy, které jdou nahřívat v mikrovlnné troubě. Užitečné a krásné věci na jednom místě u stánku paní Lenky v Otvovicích 🙂

Iveta Špaňhelová – dárky pro potěšení

Na výstavě se budete moci těšit na vyšíváné vánoční ozdoby (různých druhů),vintage vánoční jmenovky na vánoční dárky, vyšívané záložky do knížek a mnoho osušek,ručníků a útěrek, jako vánoční dárky pro vaše blízké – toto vše na jednom místě u nás v Otvovicích.

Simona Šujanská – Patchwork

Skládané a šité deky, polštáře či prostírání….. adventní kalendáře a mnoho jiných a zajímavých výrobků od paní Simony na vás bude čekat celý víkend v Otvovicích, kde proběhne kreativní a prodejní výstava. Tyto výrobky si budete moci jak prohlédnout, tak zakoupit a obdarovat tím své blízké…. Darovat tento dárek vás zahřeje nejen u srdíčka, ale také i celé tělo, protože tyto deky jsou opravdu teploučké a velmi příjemné a ještě k tomu krásné.

Workshop s paní Petrou Arnold – výroba andělíčků (NEDĚLE)

Zabavte své děti a nechte je vytvořit vánoční ozdoby ,nebo dárečky pro paní učitelky do školky čí školy…. nebo pro rodiče a prarodiče. Přeci jen vlastnoručně vyrobený nárek je ten nejdražší 🙂

Tvořivý workshop Honzy Diblíčka a Míši Floriánové (SOBOTA)

Přijďte si spolu s námi popovídat a zatvořit si…. budeme se na vás těšit! Vytvořte si pod naším vedením papírový domeček, který může sloužit jako svícínek, či krabička na drobný vánoční dáreček. Zdobit ho budeme zajímavou technikou, kterou vás rádi naučíme. Domeček je v poslední době velkým hitem a jeho výhodou je to, že tento motiv je neutrální, takže ho doma budete mít moci vystavený během celého roku 🙂

Ivona Ivicová – dřevěné dekorace

Ráno mi v messengeru přistála krásná zpráva i s fotkami od jedné moc milé paní z Otvovic, která neodmyslitelně k této vesnici patří…. tvoří krásné domečky a je moc šikovná. Její výrobky si budete moci na výstavě zakoupit a příště bude mít pro vás i workshop…. no uznejte sami – není to skvělé, když jsou ženy z Otvovic takto šikovné 🙂

Jana (Jasana) Kolářová – výrobky z vlny

Součástí výstavy bude i paní Kolářová, která dělá krásné vyrobky a hračky z kvalitního materiálu tzv. z vlny 🙂 Těšit se můžete na originální medvídky a to v různých provedeních, které uvítají především děti ve svých dětských pokojíčcích.

Markéta Karásková a Lucie Herynková

Zahřejte si nožky v ručně pletených ponožkách v různých barevných kombinacích a odstínech…. zároveň si můžete udělat radost u tohoto stánku s originálními šperky, které jsou tvořené ze sušených květů, které jsou posléze zalévané do křišťálové pryskyřice.

Restaurace Formanka – Otvovice

Na vše myslíme a to i na dobré jídlo…. občerstvit se budete moci během celého víkendu v krásné, čisté a především velmi chutné restauraci Lucie Bílé ve Formance. Těšit se můžete na české klasiky, které každý miluje 🙂

Na zahřátí….

Pokud se budete chtít zahřát, tak si můžete pochutnat na výborné horké čokoládě, kterou si budete moci zakoupit ve Formance v Otvovicích. 🙂

DÁREK pro všechny návštěvníky Výstavy pro radost

Každý kdo zavítá a příjde se podívat na Výstavu pro radost do Otvovic – už tento víkend (tzv. 22. – 23. října), tak dostane krásný dárek v podobě inspirujících časopisů, které se budou rozdávat u vstupu…. Jsou to časopisy z našeho vydavatelství, na kterých s mojí kolegyní a kamarádkou Míšou Flóriánovou spolupracujeme. Těšít se můžete na časopisy: TVOŘÍME s láskou, VAŘÍME s láskou, Rituals, TVOŘÍME s dětmi a dětské časopisy Hvězdička.

Máme pro vás plné auto časopisů….. těšte se! 🙂

Pozvánka na Výstavu pro radost v Českém rozhlase – Liberec

Když nemůže Mohamed k hoře…. musí hora k Mohamedovi. Před výstavou nestíhám, ale i tak vás dnes tzv. 19. října v 15:30 pozvu (tedy pouze přes hovor mého mobilního telefonu) prostřednictvím Českého rozhlasu Liberec na krásnou a rodinnou akci do Otvovic, kde v termínu od 22. – 23. října pořádáme spolu s Lucií Bílou Výstavu pro radost – jedná se o prodejní akci nejrůznějších výrobků (jak dekorací, tak vánočních dárků), zajímavých a rukodělných workshopů a mnoho dalšího ze světa kreativity. Těšíme se na vás a nezapomeňte si dnes zapnout rádio a poslechněte si pár slov z mých úst 🙂

Maskot – Výstavy pro radost

Za krásného a veselého maskota celé Výstavy pro radost DĚKUJEME paní Lence Drahošové, která nám sama nabídla, že ho vyrobí…. povedl se jí a je překrasný. Tohoto sněhuláčka si budete moci prohlédnout přímo u vstupu celé výstavy, kde bude vystavený, aby potěšil každého, kdo se na něj podívá a doufám, že nám přinese mnoho štěstí, aby se celá výstava povedla. Leničko, DĚKUJEME!

Vstupné

Ceny se zdražují…. ale naše vstupné je symbolické a neměnné, aby každý, kdo má rád ruční práce se mohl přijít za námi podívat 🙂 Těšíme se na VŠECHNY!

Kulturní dům – Formanka ,,Srdce Otvovic“ naleznete v centru vesničky – můžete se dopravit: jak vlakem, tak autobusem

Parkovací místa budou zajištěna v blízkosti objektu, kde se bude výstava pořádat.

KategorieŠtítky