Výstava pro radost v Otvovicích – VÁNOCE 2022

Otvovice žijí tvořením a já mám radost, že se tato akce velice povedla! Celé dva dny bylo plno…. lidi si to užívali a odpočinuli si tady od běžných strastí a starostí….. splnilo to svůj účel a lidi odcházeli spokojení a nadšení – co si více přát!

Pojďte se podívat, jak jsme si tento víkend v Otvovicích užili 🙂

Vítám vás v Otvovicích, kde se v termínu 22. – 23. října konala Výstava pro radost – prodejní akce rukodělců ve vánočním stylu 🙂

Přivítali jsme vás v krásných prostorách, které praskaly ve švech návštevností a z toho máme velikou radost! Přišly vás stovky , ale ještě větší máme radost, že odcházeli nadšení lidé, kteří si odnášeli plné tašky nakoupených výrobků.

Mám velikou radost za toto krásné a srdečné propojení, protože si myslím, že osud to tak chtěl a mělo to tak být…. myslím si, že s Lucií Bílou toho ještě v Otvovicích hodně vymyslíme. Máte se nač těšit!

Lucinka na výstavě tvořila z korálků, fotila se s návštěvníky a rozdávala podpisy do jejího nového kalendáře a své knížky.

A o této výstavě se můžete dočíst v Kladenském deníku, který se přišel na Výstavu pro radost podívat, aby natočil z tohoto místa video a připravil rozhovor o této akci pro čtenáře.

Dále za námi přijela i TV Prima a to přesněji řečeno: Andrejka Ježková -z pořadu ShowTIME magazín, kde z výstavy uvidíte reportáž…. Pokud jste na výstavu nemohli dorazit, tak nesmutněte – můžete se na drobné střípky z této povedené akce podívat z pohodlí domova v televizi a příště za námi můžete dorazit osobně, protože se na vás budeme těšit 🙂

Každý, kdo zavítal na Výstavu pro radost, tak dostal jako dárek u vstupu krásný časopis jako poděkování. Vybírat jste mohli z mnoha různých časopisů: TVOŘÍME s láskou, VAŘÍME s láskou, Hvězdičku, Rituals nebo TVOŘÍME s dětmi.

Časopisy u vstupu rozdávala moje mamča, kterou z mých stránek už můžete znát 🙂

Také děkujeme za časopisy Korálki, kteří věnovali velké množství kusů, jako dárek pro všechny návštěvníky.

www.koralki.cz

Všem moc a moc děkuji za dárečky, které jste mi nosili na Výstavu pro radost…. dostal jsem toho od vás opravdu mnoho, ale nejvíce mi udělal radost pták Loskuták, kterého jsem dostal od paní Irenky Hlaváčové.

Velice děkuji! 🙂

Všem, kdo se chtěl se mnou vyfotit moc děkuji…. bohužel všechny fotky na památku nemám, ale i tak jsem něco různě sesbíral 🙂

Moc děkuji mé kamarádce a kolegyni z redakce a šéfredaktorce časopisu TVOŘÍME s láskou, že můžeme spolu tuto krásnou akci v Otvovicích pořádat 🙂

Neodmyslitelná součást Výstavy pro radost – to jsou vlastnoručně vyrobené domečky paní Veroniky Báči, které jsou součástí výstavy už od jejího vzniku. Jsme rádi, že patří mezi nás….. je skvělá a dělá krásné a pro oko lahodící věci.

Pro Lucinku na míru vyrobila kapličku, na kterou se dívá každý den z okna – teď ji bude mít doma a to ve zmenšené velikosti 🙂

Holky z Ele Pele

Janička a Nelča si pro vás připravily na výstavě workshop navlékání náramků z krásných korálků a zároveň pro más měly k zakoupení mnoho šperků a tvořivého materiálu.

U paní Romany Macnerové jste si mohli zakoupit na Výstavě pro radost krásné věnce a svícny pro krásnější domov.

Lucka Klepáčková měla velký úspěch s tečkováním – mohli jste si u ní zakoupit rovnou natečkované svícny, obrazy či pečené čaje s otečkovanými víčky.

Děti si mohly tuto techniku vyzkoušet a otečkovat si libovolný předmět…. Lucka měla celý víkend narváno 🙂 Těčkovalo se od rána- až do večera….

Lenka Přibylová (Studnické perníčky) přijela za vámi až z Českých Budějovic, aby se s vámi podělila o radost z jedlého umění – perníčky ve staročeském stylu. Paní Lenka se rozhodla darovat Lucince Bílé její výherní mlýn, který chystala do soutěže, kde už 3krát obhájila svůj titul. Perníkový mlýn si můžete prohlédnout (až do Vánoc) v restauraci Formanka v Otvovicích).

Leničko, děkuji za účast a krásné dárečky….. a budu se moc a moc těšit na další vřelé setkání!

Larysa Polyaková vám předvedla techniku mokré vaty, kde jste se jí mohli dívat pod ruce a zakoupit si její výrobky, které sama s láskou pro vás vyrobila.

Jitka Novodomská prezentovala svoji firmu TVORBOSHOP spolu se svým manželem. Mohli jste si u nich zakoupit materiál pro pletení a háčkování a zároveň si vše vyzkoušet, neboť měli pro vás na celý víkend připravený workshop.

Macrame od HANYPetra Hanyková

U této milé slečny jste si mohli zakoupit něžné výrobky z provázků, které vám doma mohou dělat radost po celý rok.

Irena Hlaváčková (Svět fantazie) přivezla na prodejní výstavu skřítky – vše prodala už v sobotu… výrobky měla překrásné a každý, kdo se u jejího stánku zastavil, tak žasnul, co krásného paní Irena dokáže vyrobit. Máte můj velký obdiv! 🙂

Tito skřítci a pohádkové postavičky uchvátili i Lucinku, tak si jich rovnou 5 ks koupila…. není troškař – a vlastně ji i chápu, protože těmto milým výrobkům se prostě nedá odolat.

Celou neděli měli skřítci na sobě lístečky s nápisem REZERVACE, neboť by tam byl prázdný stůl 🙂

Mám velikou radost, že lidé v této těžké době dokáží ocenit ruční práci.

Stánek holek – Markéta Karásková a Lucie Herynková

Zima klepe na dveře a tak teplých ponožek není nikdy dosti a originálních šperků pro radost také ne….

Malydelfin – háčkování – Vladimíra Moravcová

Velkým hitel výstavy byly tyto háčkované hračky pro děti z velmi měkkého materiálu, který je velmi příjemný do ruky 🙂

Paní Petra Palátová se z on-line prodejního světa přenesla do Otvovic, kde jste se s ní mohli setkat na přímo a vše si prohlédnout a zakoupit. Nabízela krásné a originální výrobky tvořené z dutinek.

Renata Součková – originální a šitá móda, která se neokouká….

Každá žena, která přišla na výstavu se podívat, neodolala a buď si šaty rovnou zakoupila, nebo si je nechala na míru ušít….. paní Renata se na vás bude těšit opět na jaře v Otvovicích.

www.zrozenaprokrasu.cz

Petra Arnold si připravila pro nedělní tvoření s dětmi dílničku a tvořili se andělíčci a to z různých materiálů.

Více dětských dílniček plánujeme na další Výstavu pro radost…. tak mě sledujte, aby vám nic nového neuteklo a měli jste přehled o dalších akcích, které plánujeme. 🙂

Jaure. ART – Jana Urešová

Součástí výstavy byly také sochy, které tvoří a modeluje Janička, která je už naší stálicí….. a to vždy na stejném místě. 🙂

Andrea Račická představila na výstavě své lapače snů, které doplnila dalšími krásnými dekoracemi a skvěle měla svůj stánek zaplněný svými originálními výrobky.

Hand made by Andy

Moje sobotní dětská dílníčka nesměla chybět – měl jsem plno a děti si domů odnesly krásné domečky z papíru 🙂 Práce s nimi byla skvělá a šlo jim to skvěle od ruky 🙂

Simona Šujanská – Patchwork

Simonka představila krásnou, ale velmi složitou techniku (sešívaní latky) tzv. Patchwork. Měla krásný stánek a jeden hezčí výrobek, než druhý….. nebylo lehké si vybrat 🙂

Obchůdek pro radost – Lenka Centnerová

Mnoho výrobků jste si mohli zakoupit u paní Lenky, která měla široké spektrum nabízeného zboží. Celý víkend měla plno…. a od tohoto stánku odcházeli lidičky velice spokojeni. Těšíme se na jarní setkání s Lenkou.

www.obchudekproradost.cz

Lenka Čermáková představila v Otvovicích šití a odpovídala na dotazy, které jste jí pokládali…. prodávala své šité výrobky.

Jaroslava Bečková představila své bižuterní šperky a mohli jste ji na výstavě nakouknout i pod její ruce, jak jí jde toto krásné šperkařské řemeslo.

Ivona Ivicová se inspirovala a pustila se do tvoření ze dřeva a na Výstavě pro radost jste si s ní mohli za tvořit v její dílničce 🙂 děti byly nadšené!

DecorEN – Jana Přibíková

Výrobky pro radost….. kterými můžete obdarovat své blízké 🙂

Lapodekor s dřevěnými výřezy, které tato firma sama navrhuje a vyřezává….. tato firma začíná a já je moc rád podporuji – jsou kousek od Jičína 🙂

Dále zde byla ještě firma Spring Studio, ZuzanaTichá s kožopapírem, ByTost – pletené čepice a čelenky a Iveta Špaňhalová s přáníčky 🙂

Každý si tady našel to své…. bylo to pestré a bylo toho hodně 🙂

V Otvovicích jste si mohli také zakoupit kávu Lucie Bílé a její hrnečky s podšálky a další její produkty (CD-čka, knihu, psí kalendáře 2023 a mnoho dalšího…) 🙂

Po celý víkend nám skvěle vařili v restauraci Formanka – přímo pod sálem, kde probíhala celá výstava…. co více si přát! Byl to krásný víkend a zase bude, protože se na vás těšíme opět na jaře- v Otvovicích! 🙂

Velké poděkovaní patří našim holkám – přesněji řečeno: mé mamince, Helče Moravcové a Alče Smolové, které nám celý víkend pomáhaly a podporavaly nás v této akci. Holky, velice vám děkujeme…. jste nejlepší!

A také bych na závěr nesměl zapomenout poděkovat celému týmu šikovných žen z Otvovic tzv. ,,Srdce Otvovic“ v čele s Ivetkou Pospíšilovou. Velké díky si také zaslouží i restaurace Formanka, která si neuvěřitelně mákla, protože měla od rána -až do večera plno a to nás těší, protože si to zaslouží – vaří skvělá a chutná jídla a to i v krásných prostorách této restaurace.

DĚKUJEME

Chtěl bych touto cestou ještě poděkovat Pavla FOTO (mé kamarádce) za krásné fotečky a zároveň i panu Bakaláři z Kladenského Deníku, který na Výstavě pro radost vše fotil – máme krásné vzpomínky a díky těmto úžasným lidem máme ještě dlouho na co vzpomínat! Děkujeme 🙂

Těšíme se na vás všechny opět na jaře v Otvovicích!

Míša Floriánová a Jan Diblíček

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky