Tvoření na Den matek

Už v neděli je Den matek a tak přináším pár nápadů – podle kterých se inspiruji i já. Jedná se opravdu o rychlé nápady, pokud nemáte moc času. I já poslední dobou moc nestíhám a tak se mi tyto rychlo-nápady hodí 🙂

  1. Květinová dekorace z papírových kornoutů

Budete potřebovat obyčejný barevný papír, ze kterého si vystřihněte kosočtverec o různé velikosti. Poté ho stočte a slepte…. postupně skládejte a slepte do květinového tvaru.

2. Šitá srdíčka na přání

Do papírového výřezu si pomocí jehly propíchejte otvory a pomocí barevné bavlnky srdíčka vyšijte…. vyšité výřezy nalepte na přání a můžete ho darovat mamince.

3. Točené papírové květy

Pokud doma máte při ruce vyřezávací stroj Big Shot, tak si můžete tyto květy jednoduše vyřezat a poté jen stočit a lehce slepit lepidlem….. ale pokud doma nemáte vyřezávací stroj, tak si květy můžete vystřihnout. Bude to pracnější ale výsledek bude vypadat podobně.

Z papírových květin můžete udělat několik dekorací – věnec na dveře, květiny v květináči, nebo nějakou krásnou dekoraci na stůl….. fantaziím se meze nekladou.

Dají se vystřihnout různé tvary květin….

4. Zdobení textilu pomocí háčkované krajky

A pokud svým maminkám nechcete nic vytvořit z papíru, tak jim můžete odekorovat textil…. a pokud doma nemáte žádnou plastovou šablonu, tak můžete použít starou háčkovanou krajku, výsledek bude stát za to.

5. Tečkování na textil

Z papíru si vystřihněte tvar srdce, který si položte na textil, který budete chtít dekorovat. Pomocí kulatého nástavce začněte přes šablonu nanášet tečky (nezapomeňte si vždy do textilu vložit nějaký karton, aby jste se nepropili do druhou stranu textilu).

6. Skládaná dekorace – srdce

Z barevné čtvrtky si vystřihněte srdce, které si složte do harmoniky a prostředky si propíchněte a provlékněte špejlí. Na stojánek použijte korkový špunt, který si seřízněte.

Také můžete maminkám vytvořit andělíčka…..

Více nápadů na celoroční tvoření naleznete v mé knize – Veselé celoroční tvoření, o které si můžete přečíst ZDE.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Zdroj fotek – Pinterest.com

KategorieŠtítky