Seznam prodejců – Výstava pro radost OTVOVICE (jaro 2024)

Naše tradiční Výstava pro radost v srdci Otvovic se nezadržitelně blíží, a to znamená jedině…. abychom vás nalákali na to, co jsme si pro vás na jaro připravili, tak v tomto článku naleznete níže seznam prodejců, workshopů a dílniček….

Myslíme opravdu na vše….. Těšit se můžete na skvělé občerstvení v místní restauraci Formanka Lucie Bílé přímo v kulturním domě Formanka.

Pro každého návštěvníka máme připravený DÁREK v podobě kreativních časopisů, které nám věnovalo vydavatelství Esprit Bohemi. Velice děkujeme!

Na co vše se můžete těšit?

Šperky z dílny paní Lucie Bílé

Po celý víkend si budete moci zakoupit šperky z dílny Lucie Bílé, která je sama tvoří… tyto šperky nejsou jen tak obyčejné, jsou překrásné a navíc ještě pomáhají tam, kde je to potřeba. Paní Bílá za to nakupuje invalidní vozíky, které daruje potřebným. Udělejte si radost a zároveň podpořte tuto dobrou věc 🙂 Navíc si budete moci na místě zakoupit i vše ostatní z nabídky, která je velmi pestrá…. Těšit se můžete na jeji knihu, CD a další předměty z její dílny a značky.

www.luciebila-fanshop.com

Součástí bude i BAZÁREK oblečení paní Lucie Bílé, který nejdete na celém jevišti 🙂

Nová kniha Honzy Diblíčka, plná kreativních nápadů pro malé i velké nadšence ručních prací…

Na Výstavě pro radost si budete moci zakoupit novou knihu z dílny Honzy Diblíčka, která je plná krásných nápadů na celoroční tvoření. V této knize naleznete to nejlepší za poslední dobu, co jsem tvořil. Moje nápady a tvoření můžete znát z televizních obrazovek pořadu Rady ptáka Loskutáka a hobby časopisů, kde působím jako kreativec. Knihu si můžete objednat na stránkách knihkupectví či přímo u mě, pokud budete chtít do knihy napsat věnování.

Jak na to? Je to snadné: Napište mi na mail: jenik.diblik@seznam.cz (nebo na mé sociální sítě) a do předmětu uveďte ,,KNIHA“ napište pro koho kniha má být a co tam chcete napsat za věnování a až knihu podepíši a připravím, tak vám zašlu pokyny k provedení platby (převodem) a knihu budete mít připravenou u vstupu u výstavy, kde se obrátíte na paní, která to bude mít na starosti….. Vy ušetříte za poštovné a knihu si jednoduše vyzvednete. Knihu Také můžu zaslat přes Zásilkovnu, ale tam se k ceně připočítává poštovné a balné.

Více o knize se dočtete TADY.

Originální dekorace a domečky ze dřeva – paní Veroniky Báči

V posledních letech jsou čím dál větším hitem domečky. Paní Veronika Báča vyrábí krásné dekorace ze dřeva – ve stylu právě zmiňovaných domečků a vesniček. Tyto domečky a mnoho jiných dekorací ze dřeva a věnců si budete moci zakoupit u jejího stánku na této výstavě. Její originální stánek na této kreativní výstavě jistě nepřehlédnete. Těšíme se na vás v Otvovicích!

Ateliér Kruhy – Eva Komjati Vídeňská

Originální dekorace z keramiky můžete v různém provedení jak do venkovních, tak i vnitřních prostor zakoupit na prodejní Výstavě pro radost v Otvovicích, kde bude pestrý výběr této ,,křehké“ krásy. Jistě si zde každý vybere, co se vám bude líbit. Tento stánek na výstavě rozhodně nepřehlédněte! 🙂

www.atelierkruhy.com

Petra Palátová – Dutinkové dekorace

Originální dekorace v jarním a velikonočním stylu pro krásnější domov. Petra tvoří dekorace z dutinek, to jsou její pletené šnůry, které poté navléká na drátek a tvaruje je. Tvoří z nich krásné dekorace. Celý víkend si k ní můžete zajít na tuto akci a zakoupit si tyto dekorace. Mezi její novinky patří zdobené látkové tašky, které využijete během celého roku  Tato technika není v České republice úplně známá a ráda by ji vnesla do povědomí dalších lidí. Těšte se!

www.dutinkovedekorace.cz

Handmade by Katka – Kateřina Dufková

Autorské batohy i kabelky v různém provedení a designu si budete moci zakoupit na této prodejní akci v Otvovicích a vybrat si tak ten svůj originální kousek, který budete ráda nosit několik let. Je to praktické, krásné a užitečné a navíc s láskou šité. Jistě tyto batohy a kabelky využijete… tak si přijďte vybrat ten svůj nejkrásnější! Těšíme se na vás! 

Macrame od HANY – Petra Hanyková

Drobné dárečky pro radost z bavlněných provázků či originální dekorace tvořené do bytu – toto vše je vlastnoručně vyrobené z dílny paní Petry Hanykové, která tuto krásnou techniku tzv. macrame miluje. Pod jejíma rukama proměňuje kousky provázků v jedinečné výrobky, které každému udělají velikou radost.

www.hanydekorace.cz

Renata Součková – originální a šitá móda, která se neokouká….

Patříte mezi milovnice módy…? Pak by vám jistě v šatníku neměly chybět originální a s láskou šité kousky z dílny nesmírně šikovné Renaty Součkové, která si sama i navrhuje látky k šití….. mandal není nikdy dosti, tak který kousek bude ve vaší skříni? Renata se na vás těší v Otvovicích, tak za ní dorazte a kupte si něco pro radost a třeba i jako dárek pro vaše blízké…..

www.zrozenaprokrasu.cz

Martina Soukopová – MATA HOMEMADE

www.mata-homemade.cz

Rodinná firmička, která vyrábí produkty především z masivu a starých dřevin. Těšit se můžete na:

ANDĚLÉ – vyrábíme je z malých trámků, fošen až po velké trámy, které jsou ze starých stavení, kde dlouhá léta plnily svou úlohu. My se snažíme jim „vdechnout“ další poslání. Každý anděl je originální kousek.

SRDCE – v podstatě vyrábíme ze stejného materiálu a kromě trámů je vyrábíme z nejrůznějších dřevin. U srdcí se snažíme vybírat dřeviny s co nejhezčí kresbou, která dodá srdcím kouzlo. Často si pak lidé nechávají na ně vygravírovat nějaká jména, datumy, krátký text nebo motto.

DŘEVĚNÉ SVÍCNY – opět z masivního dřeva včetně dřevěných plamínků. Svícny jsme mnohokrát opatřili led páskem, který celý svícen hezky rozjasní.

SÓJOVÉ SVÍČKY – Dalším naším odvětvím výroby je výroba sójových svíček, různých velikostí a vůní, které vyrábíme ze 100% sójového vosku, který je zdravotně nezávadný a šetrný vůči přírodě. 

Monika Antalová – ruční výrobky

Určitě na výstavě nepřehlédněte stánek paní Moniky Antalové, která s sebou do Otvovic přiveze nespočet krásných jarních ozdob, které sama tvoří z nejrůznějších korálků a peříček. Jistě budou u vás nepřehlédnutelné… Vyberete si i mnoho dárečků pro vaše blízké, pro radost a potěšení! 

Malydelfin – háčkování (Vladimíra Moravcová)

Upřímná a dětská radost je to nejcennější…. proto překvapte své dětské ratolesti vlastnoručně háčkovanými hračkami, které jsou originální, krásné a ještě velmi příjemné do ruky – jsou totiž háčkované z velmi jemné a měkké příze. Radost můžete udělat i dospělým 🙂 . Stačí si vybrat pouze barvu…. věřte, že na výstavě si jistě vyberete! Bude tam toho opravdu hodně.

Bylinkářka z Kopanic  Lenka Burianová

Máte rádi, když jsou i užitkové předměty, jako je mýdlo, hezké? Kolekci designových přírodních mýdel tvořila paní Burianová tak, aby bylo mýdlo vhodné jako dárek, nebo vás potěšilo v koupelně, abyste milovali jeho vůni. Mýdla obsahují vysoký podíl kvalitních rostlinných olejů a másel, které vaši pokožku jemně umyjí a zanechají ji vyživenou a hebkou.

www.bylinkarkazkopanic.cz

Prodej a dětská dílnička (malování na textil) Halikoboli – Daniel Jurčovský

Halikoboli je malá česká rodinná firma, která se zabývá šitím textilních výrobků. Veškeré výrobky, které nabízí, si sami navrhují a ručně šijí v dílničce v Kozmicích u Benešova. Vychází ze svých zkušeností. Nejdůležitější je pro ně spokojenost zákazníků, ať už jde o ty nejmenší, či jejich rodiče. V jejich sortimentu můžete najít jak věci pro miminka, školáčky, ale i jejich rodiče či prarodiče. Šijí výbavičky pro miminka (zavinovačky, mantinely, hnízdečka, deky, kapsáře, nepromokavé podložky a pytlíky, atd.), praktické věci pro dětičky, školkáčky a školáčky (kapsáře, pyžamožrouty, pytlíky, tašky, polštářky, kosmetické taštičky, zástěrky, klíčenky, ručníčky,atd.), ale na své si přijdou i rodiče a prarodiče (tašky do kabelky, polštáře, kosmetické taštičky, obaly na papírové kapesníčky, klíčenky, atd.). Co by rádi vyzdvihli, je Halíkova dílnička, kterou milují nejen dětičky, ale také dospělí – jedná se o vybarvování polštářků, kosmetických taštiček, tašek a pytlíčků – kreativní zábava pro celou rodinu, kde vzniknou opravdu originální kousky. Více o nás na www.halikoboli.cz.

Kreativní sady pro děti – Beadgame

Pokud přemýšlíte, jak zabavit své děti, tak tyto kreativní sady se vám jistě budou hodit… Zakoupíte je u stánku Beadgame na prodejní Výstavě pro radost v Otvoviích. Jistě to bude bavit všechny děti. Na místě si budete moci vytvořit i mnoho krásných věcí a tím zabavit děti na dlouhou dobu….

www.beadgame.cz

Hedvika Vozková – drátkování a jiné dekorace

Ručním pracím jsem se začala věnovat až v roce 1986, kdy jsem se vdala. Nejdříve  jsem se orientovala na paličkovanou krajku. Po absolvování kurzu drátování v roce 2001, který byl zaměřen na bižuterii a jemné drátování slabým drátem, jsem se postupně zdokonalila i ve starém drátenickém řemesle – užitkové drátování silným drátem. Od roku 2001 jsem v Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků a v roce 2003 mi byl udělen titul mistr drátenického řemesla! Následně jsem se začala učit technice Tiffany ale při jedné „nehodě“ mě napadlo, tuto techniku použít na zužitkování střepů z porcelánových talířů a zvítězil motiv „anděl“ a „betlém“. A protože mám ráda přírodní materiály a motivy se líbily, zařadila jsem mezi mé oblíbené i další přírodní prvky jako polodrahokamy a kámen.

Na tuto šikovnou paní se můžete těšit u nás v Otvovicích!

Veselá bomba!

Veselá bomba, to je voňavý obchůdek v centru historického města Kutná Hora. Tento obchůdek přijede k nám do Otvovic! V tomto království najdete především bylinnou kosmetiku, mastičky, sirupy, svíčky, voňavé oleje, mýdlové květiny, a drobné dekorace do bytu. Jejich specialitou jsou bylinkové mastičky, které vyrábí vlastnoručně, s láskou a s důrazem na maximální účinnost v souladu s přírodou.

www.veselabomba.cz

Šité autorské hračky pro děti z dílny paní Janouškové (MYšpule)

Světla Janoušková tvoří autorská textilní zvířátka z našich lesů, luk a hájů a oblékám je do šatiček, kalhotek i kabátků. Ať už je to jezevec, vlk, liška, medvěd, ježek, srnečka, ovečka, kos, žába, myška, pes, zajíc, netopýr – kolekce nazvaná ,,Tlamičky a volátka“. Výška zvířátek je 50 cm. Zaměřuje se i na oblékání, hlavně dětí a šije především tepláčky, čepice, čelenky apod. Její dílna se nazývá ,,U MYšpule“.

Iveta Špaňhelová – dárky pro potěšení

Na výstavě se budete moci těšit na vyšívané ozdoby (různých druhů), vintage jmenovky, dekorace, věnce jarní aranžmá, přáníčka, vyšívané záložky do knížek a mnoho osušek, ručníků a utěrek. Je toho hodně, tak přijeďte za námi do Otvovic. Těšíme se na vás!

Olivie ceramics – Olga Janíková

Olivie ceramics je malé domácí studio, které umožňuje spojit svou lásku ke keramice a rodinný život a zároveň vést pomalý životní styl. Pracuje technikou ručního modelování, vytvářím umělecké i funkční předměty se zemitou elegancí. Každý kus je jedinečný, kompletně ručně vyrobený, vymodelovaný a pečlivě vyřezávaný, malovaný a glazovaný. Žádné dva kusy nejsou úplně stejné, každý je originál. Má ráda čistý a jednoduchý styl, inspirovaný přírodou, který je odrazem její tvorby. Pracuje s udržitelným materiálem šetrným k životnímu prostředí, jako je hlína.

Otevření pece je vždy kouzelný okamžik! Doufám, že zde najdete něco, co vás chytne za srdce stejně jako samotnou autorku této tvorby. Její výrobky jsou vhodné jak do vnitřních, tak i venkovních prostor.

www.olivieceramics.cz

Markéta Palánová – ReTaška

Chcete mít stylovou tašku a zároveň přitom myslet na naši planetu? Pak byste se měli zastavit u stánku Markéty Palánové, která pod značkou @retaska šije pro všechny, které zajímá téma udržitelnosti a ocení snahu zachránit vyřazené materiály a přetvořit je do krásných a praktických tašek, kabelek a dalších doplňků s dlouhou životností. Každý kousek je originál, pečlivě barevně sladěný, perfektně vypracovaný, se spoustou vychytávek.

A protože Markéta od šití odpočívá u háčkování a pletení, přiveze i spoustu nádherně barevných nákrčníků, šál, šátků, čelenek a čepic z kolekce Na Vlně M, které v pošmourných dnech rozzáří váš outfit i náladu.

www.retaska.cz

Kateřina Novotná – Powertext

Různé dekorace tvořené technikou zvanou Powertext jak do vnitřních, tak i do venkovních prostor. Výrobky paní Novotné si zamilujete a budou součástí vašeho každodenního života!

Šárka Rajtmajerová – šité hračky pro děti (Šárinky)

Pod značkou ,,Šárinky“ vznikají textilní, autorské, ručně malované hračky, polštáře, taštičky a spousta dalších roztomitostí. Šiji převážně z kanafasu z Postřekova, ráda využívám i materiály, které zbyly z výroby různých dílen a tím jim vdechnu nový život. Všechny mé výrobky se dají prát, což jistě uvítá každá hospodyňka. Jsem hrdou nositelkou certifikátu originál Šumava produkt. Doufám, že vám moji kámoši s Pošumaví vykouzlí úsměv na tváři a budete se ke mně vždy rádi vracet. Vaše Šárka Rajtmajerová 

www.fler.cz/sarinky

Nikola Lejčarová – Maureli

Ručně vyráběné náramky a náhrdelníky z chráněné dílny, které unosíte po celý rok a zároveň to může být krásný dárek pro vaše blízké. Dále pak se můžete těšit na originální psí vodítka a hračky pro vaše chlupaté mazlíčky.

www.maureli.cz

Fimo šperky – z dílky Šárky Popelkové

Součástí prodejní výstavy budou také šperky, zdobené hrnečky, klíčenky, lžičky a záložky z polymerové hmoty. Těšit se můžete na originalitu, která nemá meze…. Ozdobte se vyrobenými šperky, které můžete darovat i svým blízkým.

Pavla Kašparová – Houba

Každý přece ví, že houby rostou v lese… Jenže tuhle Houbu v lese nenajdeš! Říká se, že houbaření je čistě česká záležitost, proto i všechny produkty od Houby jsou vyrobené u nás v Česku. Co si od Houby
můžete pořídit?


Čelenky z funkčního materiálu ocení nejen sportovci a ty z bavlněného úpletu zase rozzáří každý outfit do města. Čepice, ty oceníte hlavně v chladnějším počasí, které šijeme jak v zateplené, tak nezateplené verzi. Originální odznáčky buď se jménem nebo i s jiným motivem.

www.nosimhoubu.cz

Eva Halwigerova – Netuctový stánek

Šité sukně a to v nejrůznějších barevných i vzorovaných variantách zakoupíte u tohoto stánku i s nejrůznějšími textilními taškami, kde si vybere opravdu každý…. Tento stánek na této akci jistě nesmíte opomenout 🙂

Obchůdek pro radost – Lenka Centnerová

Cílem tohoto obchůdku je udělat radost výrobky nejen autorce (paní Lence), ale zároveň i druhým. Těšit se můžete opět na nepřeberné množství dekorací a to z různých materiálů, ale i dárečky pro radost, kterými můžete obdarovat své blízké po celý rok! Bude moc ráda, když jí navštívíte, třeba se jen inspirujete, nebo sebe a své blízké něčím zajímavým obdarujete. V obchůdku najdete originální ručně vyrobené výrobky, které jen tak někde jinde nekoupíte.

www.obchudekproradost.cz

Martina Sloupová – Luštěnka

Originální ozdoby pro vás i váš byt či dům, dárky, které potěší všechny, co máte rádi… a také, co milují ruční práci. Těšíme se na vás v Otvovicích.  

Vojtěch Jedlička – Vojtova dílna
Ručně, s citem a láskou ke dřevu vyrábíme různé dřevěné výrobky jak do domu, bytu či na zahradu pro celoroční využití…. jistě si vybere každý. Nabízíme pestrý a nápaditý sortiment pro celou rodinu – jak praktické, tak i dekorativní předměty. Těšme se na vás!

Jana Patchworkie Winklerová

Ruční práce mne provází celým životem. Je to moje vášeň a radost. Šiji všechno možné: kosmetické taštičky, pouzdérka, košíčky, polštáře, prostírky, zvířátka, figurky, bylinkové polštářky a jiné drobné radůstky, ale i kabelky, klobouky, deky a obrazy.

Na Výstavu pro radost do Otvovic pro vás přivezu jarní a velikonoční kolekci a spoustu dalších výrobků z mého ateliéru. Moc se na vás těším. Jana Patchworkie Winklerová

www.kouzlodomova.com

Workshop – tečkování s Luckou Klepáčkovou

Rádi byste si vyzkoušeli techniku tečkování, ale netroufnete si doma na to sami…. nesmutněte! Přijeďte za námi do Otvovic na kreativní výstavu a Lucka (kterou můžete znát z tvořivých časopisů, kde působí jako kreativní redaktorka) vás to velmi ráda i vaše děti naučí. Dále si budeme moci zakoupit její tečkované výrobky z její dílny a to v různém barevném provedení. Těšit se můžete i na novinky, tak se zastavte 🙂

Dětská dílnička s Ivonkou Ivicovou v Otvovicích

Hned u vchodu do sálu ve Formance se na vás bude těšit Ivonka Ivicová, která má pro vaše děti připravenou dětskou dílničku…. na téma: Tvoříme dekorace z přírodních materiálů. Děti to bude moc bavit, a ještě vytvoří krásnou věc a vy budete mít prostor si v klidu prohlédnout prodejní výstavu a ještě si nakoupit krásné věci. Těšíme se na vás!

Formanka OTVOVICE

Těšíme se na VŠECHNY! 

Michaela Florianová

a

KategorieŠtítky