Mandalové šaty a výroba šperků

Po necelém týdnu odmlky jsem na svém blogu opět aktivní…. ale i tak jsem nezahálel a pořád něco dělal. Tato odmlka nebyla chtěná, ale mám tento měsíc zkouškové období – tak mnoho času věnuji učení a přípravě na zkoušky na vysoké škole.

To bych ale nebyl já, kdybych u toho učení i lehce netvořil…. jinak bych se z toho už asi zbláznil 🙂

Letošním 1. plánovaným projektem na tvoření bylo vytvořit mé mamce originální šperk k šatům, které jsem jí nechal ušít…. a to z dílny Renčy Součkové, kterou můžete znát z naší Výstavy pro radost v Otvovích. Právě tam se Ježíšek inspiroval, šaty vybral a nechal ušít. 🙂

Pokud i vy chcete mít ve své skříni její originální kousek…. neboť její látky jsou nepřehlédnutelné a velmi zajímavé, tak se podívejte na její e-shop i její stránky. Pokud si šaty vyberete, tak si je můžete nechat od Renči přivést na Výstavu pro radost, která se bude konat v březnu (v jarně-velikonočním stylu) a ušetřit tak za poštovné a třeba si k nim vyberete i další kousek 🙂 Těšíme se na VŠECHNY v Otvovicích!

Ježíšek vybral tyto šaty, které mamka dostala pod stromeček…. Jsou šité na míru z úžasné látky, která je nejen velmi příjemná, ale i pro naše oči zajímavá!

Když Ježíšek tyto šaty vybíral a objednával, tak rovnou Renču poprosil o pár odstřižků látek, že je využiji k výrobě šperků, které budou ladit s tímto modelem. Čas na jeho výrobu nastal právě teď a já jsem se do toho pustil a moc rád se s vámi podělím, jak jsem ho vyráběl a to krok za krokem….

Celý video-návod naleznete na mém novém YouTube kanále, kde budu moc rád, když mě budete odebírat a tím budu vědět, že se vám má videa líbí, abych v nich i nadále v tomto roce 2023 pokračoval. DĚKUJI!

Budete potřebovat: zbytky látek (které vám ladí s oblečením), dřevěná kolečka (v rozumné velikosti šperku), tavnou pistoli, nůžky, tužku, šperkařské komponenty, malou hobby vrtačku, korálky, pevnější fólii (nebo kožo-papír) a kleště.

Protože rád podporuji dobré věci, tak spolupracuji s e-shopem www.nubio.cz, kde naleznete vše pro vaše korálkové tvoření na jednom místě. Jejich korálkové sady na tvoření nemají opravdu chybu a jejich barvy jsou překrásné a vždy skvěle sladěné.

Na výrobu tohoto šperku jako základ použijte dřevěná kolečka, která si opkreslete na vámi zvolenou látku se vzorem. Kolečka vždy obkreslete s drobným přesahem, ze kterých budete látku posléze lepit z druhé strany.

Po obkreslení do kolečka vyvrtejnte otvory malou hobby vrtačkou. Otvory na zavěšení můžete také i vyvrtat, až po zakrytí látky.

Látku lepte ze zadní strany pomocí tavné pistole. Nezapomeňte u lepení látku důkladně napínat, aby hotová kolečka byla pravidelná a vzor byl na nich krásný.

Vždy lepte protilehlé strany a to z obou stran…. poté vzniklé rohy látek přilepte ke středu kolečka.

Tím vám vzniknou krásná kolečka, nikdo by už nehádal, že pod látkou jsou obyčejná dřevěná kolečka z překližky 🙂

Zadní stranu začistěte tím, že si z kožo-papíru, nebo z nějakého lesklého papíru vyřízněte kolečka, která nalepte tavnou pistolí právě na zadní stanu a tím zakryjete a nehezká místa na šperku.

Kompletace šperku je velmi jednoduchá. Využijte všechna tři kolečka, která napojte propojovacími kolečky a mezi ně můžete zakomponovat nějakou zajímavou kovovou aplikaci v podobě třeba právě mandal. Vše navlékněte na návlekový provázek. Při této práci se vám jistě budou hodit tyto kleště, které vám usnadní tuto práci.

Vše zakoupíte na korálkovém e-shopu www.nubio.cz.

Hotový náhrdelním do pár minut.

Náušnice

Do dřevěného kolečka provlékněte ketlovací jehlu s otvorem, kterou pomocí kleští dobře upevněte, aby nevypadla. Tím vám vznikne poutko pro zavěšení dalšího komponentu – náušnicového háčku. Když máte vytvořené očko, tak stejným způsobem pokryjte dřevěné kolečko látkou, jako u výroby náhrdelníku. Zadní stranu začistěte vyřezaným kolečkem z fólie, které přilepte tavnou pistolí. Až poté navlékněte háček i s korálkem. Náušnice je rázem hotová!

Hotovo…. že byste nepoznali, že jsou tyto náušnice vytvořené z obyčejných dřevěných koleček?

Každou náušnici jsem vytvořil v jiných barvách, aby to na první pohled vypadalo zajímavě a každého to zaujalo na mé mamce 🙂

Náramky

A ještě to chtělo náramky, aby to byla opravdu kompletní souprava… a protože vím, že kdybych to neudělal rovnou, tak už se k tomu nedostanu, tak jsem se rovnou pustil do toho a byla to opět rychlovka 🙂

Spolupracuji se skvělým e-shopem www.nubio.cz, od kterých mám veškerý materiál na tvoření. Vřele ho doporučuji a pokud vás zajímá, co vše mám od nich na tvoření, tak se můžete podívat na tento článek, kde jsem o nich na svůj blog napsal, nebo se můžete rovnou podívat na jejich pestrý sortiment na e-shopu.

Náramky jsem udělal jednoduché… na každou polovinu náramku jsem navlékl jiné korálky, aby měla mamka pro ně větší využití a mohla to střídat a každý si tak mohl myslet, že má více náramků. Vyzkoušejte to také!

Na navlékání korálků se nejlépe hodí korálky z nejrůznějších sad, které zakoupíte na jejich e-shopu.

Hotová sada je na světě!

Tak schválně…. najdete špěrk?? Dělám si legraci, ale uznajte sami, že krásně ladí s látkou na šatech, které ušila šikovná Renata Součková.

A tady to už můžete vidět v celé kráse na mé mamce 🙂

Tyto dvě barvy patří mezi její nejoblíbenější… a myslím si, že jí právě tyto barvy moc sluší 🙂

Moje mamča celá v originálním a ručně vyráběném…. ala Desigual 🙂

Přeji vám krásné dny, plné tvoření a domácí pohody!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky