Horký embosing na pergamenovém papíru

Mám tu pro vás další pokračování zajímavé technity embosingu. V některém z minulých příspěvků na mém blogu i na YouTube jsem vám představil techniku studeného embosingu a dnes bych vám chtěl poředstavit podobnou techniku za pomoci horhovzdušné pistole.

Pokud vám tato technika příjde povědomá, tak jste ji mohli vidět v Loskutákovi, kde jsem jí představouval ve své reportáži a dnes vám ji ukáži tady na blogu 🙂

Budete potřebovat: horkovzdušnou pistoli na embosing, prášek (třpytky), razítkovací polštářek na embosing, razítka různých motivů a papíry (pergamenové, čtvrtky či ozdobné scrapbookové papíry).

K tomuto návodu jsem také natočil i video, které naleznete na mém YouTube kanále Diblik, kde mě můžete i odebírat 🙂

Foto-postup:

Na tuto techniku můžete využít nejrůznější razítka… třeba ta, která máte již doma, nebo se můžete podívat na e-shop, jaké jsou novinky v tomto sortimentu 🙂

Pokud použijete silikonová razítka, tak budete k tomu ještě potřebovat akrylové destičky, abyste mohli tyto razítka dobře natisknout.

Vybraná razítka na razítkování si položte na destičku a přitlačte a můžete se pustit do tvoření 🙂

Pokud si budete chtít usnadnit čas i práci, tak doporučuji použít větší destičku a upevnit si na ní více razítek. Razítka namočte do razítkovací podušky, která je určena na techniku horkého embosingu.

Obtiskněte razítko na pergamenový papír a v tento okamžik se nelekejte – natisknutý motiv nebude v tomto kroku vidět…. pokuška je průhledná. Poté ihned narazítkovaný motiv zasypte třpytkami a přebytečné množství třpytek vsypte opět do kelímku.

Poté si rozehřejte horkovzdušnou pistoli a až se vám bude zdát, že je nahřátá, tak na místa, kde máte natisknutý motiv se třpytkami začněte zahřívat a foukat touto pistolí….

To že je motiv zapečený poznáte tak, že se třpytky spečou a povrch bude hladký a nic vám z něj nebude odpadávat.

Hotový embosing na pergamenovém papíru vypadá jako krajka 🙂

Tato technika se skvěle hodí i na svatební přáníčka.

Embosing je hezký také ve stříbrné barvě na pergamenovém papíru.

Jednotlivé tvary můžete vystříhat nůžkami a využít k dalšímu tvoření 🙂

Tyto embosingové tvary (květy a lístky) můžete zkombinovat se scrapbookovými papíry, které se dají zakoupit v mnoha barevných kombinacích a vzorech.

Na výrobu přáníček také můžete využít i papírové (jednorázové) sáčky, ze kterých můžete umotat růžičky a napatinovat je do barev scrapbookových papíru, aby vše krásně ladilo 🙂

Pokud máte připravené všechny polotovary, tak se můžete spolu se mnou pustit do kompletace přáníček.

Na základy přáníček nalepte podklady ze scrapbookových papapírů, které můžete oblemovat třpytivými proužky pro ještě lepší dozdobení.

Tavnou pistolí začněte následně lepit růzičky z papírových šáčků, embosingové květy a náslědně i papírové výřezy na doplnění.

Hotová přáníčka ještě dozdobte perličkami a českými nápisy, podle toho, na jakou příležitos je máte určená,

Některá přáníčka můžete i doplnit razítky s většími motivy…. na to pak je dobrá tato sada razítek.

Výsledek poté vypadá takto – po doplnění růžiček a embosingových květů.

a zde jsou přáníčka hotová – vytvořená technikou horkého embosingu 🙂

Embosingové květy v kombinaci s růžičkami z papírových sáčků vypadají velmi zajímavě…

Vyzkoušejte i vy toto tvoření z papíru 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky