Výlet na zámek Zákupy a Lemberk 2v1

Ještě ráno jsme nevěděli, kam se dnes vydáme na výlet…. cesty nás zanesly na dva krásné zámky. A jsem rád, že jsme se na tyto zámky vydali, protože jsou krásné.

Zámek Zákupy

Zákupský zámek sloužil v 19. století jako letní sídlo členů panovnické rodiny Habsburků. Dnes nabízí k prohlídce luxusně vyzdobené a bohatě zařízené místnosti, které v minulosti obývali císař Ferdinand Dobrotivý, císař František Josef I. či korunní princ Rudolf. K vidění je i zámecká kaple, v níž se oženil následník trůnu František Ferdinand d´Este.

Na zámku v těchto dnech probíhá rekonstrukce…. není tedy uzavřen, ale je obehnán lešením a probíhají zde stavební práce.

Vstup do zámku je samozřejmě možný!

Park je krásný…. na tomto místě jsem byl před cca 10 lety na školním výletě. To tady na zámku byli ještě medvědi. 🙂

V parku byla v sobotu svatba…. tak pokud přemýšlíte, tak jeden tip pro vás 🙂 🙂

A ještě jeden pohled z jiné strany.

Nádvoří zámku zdobí fontána z foukaného skla.

Více jsem už ale nafotit nemohl…. musíte se přijít podívat osobně 🙂

A jako druhý zámek jsme navštívili – zámek Lemberk.

Tento zámek se často vyskytuje v několika českých pohádkách…. poznáte, v jakých pohádkách jste ho mohli vidět??

Natáčela se tady pohádka: ,,Čert ví proč“ a také pohádka ,,Tajemství staré bambitky“ a když jsme u těch pohádek… víte, že se natáčí ,,Tajemství staré bambitky 2“. Ano, je to pravda…. tak se můžete těšit na další skvělou pohádku 🙂

Tento zámeček je krásný…. a opravdu je pohádkový. Přijeďte se sem podívat také a uznáte sami, že to tady nemá chybu 🙂

Původně gotický hrad byl vystavěný ve 40. letech 13. století Havlem z Lemberka, manželem sv. Zdislavy. V polovině 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a mezi léty 1660–1680 upraven do současné raně barokní podoby. Od roku 1726 byl v držení Gallasů, později Clam-Gallasů,
kteří jej vlastnili až do roku 1945.

Jedinečná barokní štuková výzdoba, původní Zdislavina světnička, rytířský sál, černá kuchyně a clam-gallasovský apartmán z 19. století Vám ukážou bohaté dějiny zámku. Nezapomenutelným pro Vás jistě bude i bajkový sál s kazetovým stropem z roku 1610.

Více se dočtete TADY.

Na nádvoří je tato kašna – u této kašny jsme se před 5 lety fotili se třídou, když jsme tu byli na školním výletě. Rád se vracím na místa po delší době a je krásném sledovat, co se změnilo.

Pokud si vyšlápnete pár schodů ve věži, tak jako odměna na vás bude čekat – tento krásný výhled do okolních vesnic.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Tak pokud nevíte, co máte dnes v plánu, tak vřele doporučuji zámek Lemberk.

Krásné dny vám přeje

KategorieŠtítky