Větší věnec, než jsou dveře… Vánoce 2023

Tento článek bych začal slovy ,,dvakrát měř – jednou řež“ 🙂 resp. jednou tvoř…. aneb když je člověk maximalista. Koupil jsem ten největší základ na věnec, a když jsem ho celý ozdobil, tak ještě o to více byl větší, neboť se zvětšil na svém objemu a to mi při tvoření nedošlo, tak když jsem ho šel pověsit na dveře, tak jsem zjistil, že se s věncem dveře nedají otevřít…. 🙂 🙂 Stane se…. tak musím vytvořit ještě jeden (menší) věnec na dveře a tento velký (fakt velký 🙂 ) dám dědovi na hřbitov.

Samotný základ je tak velký, že se mi celý nevejde na pracovní stůl.

Pomocí vázacího drátku začněte upevňovat větvičky k věnci.

Klasickým způsobem zaplňte věnec větvičkami.

Budete potřebovat: základ věnce, větvičky (různých druhů), šišky – borovicové a smrkové, vázací drátek, tavnou pistoli, stužky, dřevěné výřezy, bílou barvu ve spreji, bambulky, perličky a drobnosti na dozdobení.

Spoustu zajímavých věcí pro vaše domácí tvoření objednáte na e-shopu www.davona.cz.

Celý návod naleznete na mém YouTube kanále, kde mě můžete odebírat a tím sledovat vše, co dělám 🙂 Budu se tam na vás těšit!

Foto-postup:

Když máte připravený základ věnce, tak začněte tavnou pistolí do spodní části lepit různé velikosti šišek a to jak borovicových, tak i smrkových.

Na lepení využijte tavnou pistoli.

Snažte se šiškami opravdu zaplnit celý spodek věnce.

Poté využijte bílý akrylový sprej a celý věnec i se šičkami lehce přestříkejte, aby vypadal jako zasněžený 🙂 Je to lepší než použít umělý sníh ve spreji.

Nechte barvu zaschnout.

Poté začněte lepit nejrůznější dřevěné dekorace…. já jsem si oblíbil tyto dřevěné domečky, které kombinuji s černými domečky a vypadá to zajímavě 🙂

Dále věnec dozdobte dalšími drobnými výřezy různých tvarů a velikostí.

Vše dozdobte bambulkami a perličkami.

Na spodní část věnce můžete zavěsit i kouličky, jako ozdoby… tyto černo-bílé jsem sám maloval a všem jsem pro vás fotil a natáčel, tak to brzy naleznete na mém blogu.

Takto vypadá hotový, přes metr velký věnec 🙂 Na dveře se sice nevejde, ale rád ho dám mému dědovi na hřbitov.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky