Veselé květináče

Včerejším díle tzv. 17. 4. 2020 pořadu Rady ptáka Loskutáka, jste mohli vidět reportáž o tvoření z keramických květináčů….. celou reportáž jsem pojal vesele a barevně. Snažím se mé reportáže pro tento pořad vždy pojmout tak, abych vždy zaujal, co nejvíce věkových generací a také, aby mohla tvořit celá rodina pohromadě…. líbí se mi, když tvoření spojuje lidi a dělá lidem radost.

A protože vždy dělám více vzorků na natáčení, aby vznikly hezké prostřihy do reportáže, tak jsem i nafotil postup, o který se s vámi rád podělím…

Budete potřebovat: hliněné květináče….. můžete klidně použít staré, které naleznete ve skleníku, nebo můžete koupit nové….. je to úplně jedno.

A také ke tvoření budete potřebovat dřevěné výřezy…. mám pro vás skvělý tip, kde koupit dobré dřevěné výřezy…. stačí jen kliknout.

A pokud budete pokračovat podle mého návodu, tak určitě si objednejte TENTO dřevěný výřez, který určitě na tvoření využijete.

Na e-shopu naleznete více variant…. určitě si vyberete.

A pokud máte vše připravené, tak se můžeme dát do tvoření…..

Tento dřevěný výřez holčičky je určen, jako sponkovník…. ale my ho využijeme k dekoraci květináče. Dřevěný výřez si natřete bílou akrylovou barvou…. jako základní nátěr.

Poté si odstřihněte nůžkami přebytečné úchyty na výřezu a nechte si jen tu část, kterou poté zapíchneme do květináče tak, jak vidíte na obrázku. Výřez si uhlaďte brusným papírem (tím se vám dřevo odchlupatí a bude krásně hladké).

Dřevěný výřez namalujte barvami dle své fantazie….. po zaschnutí černým fixem obtáhněte linky, které jsou na výřezu vypálené. Bílou akrylovou barvou můžete holčičce udělat pár teček jako pihy.

Dřevěný výřez přelakujte matným lakem.

Květináč si natřete akrylovou barvou a nechte zaschnout…. poté můžete květináč dozdobit tečkami. Nezapomeňte květináč po zaschnutí přelakovat lakem, aby vám dlouho venku vydržel takto hezký.

Kolem celého květináče nalepte tavnou pistolí starou krajku, která bude znázorňovat sukni.

Když máte krajku nalepenou, tak už jen stačí do květiny zapíchnout hlavu holčičky a je hotovo.

Tady vidíte výsledek…. je to opravdu snadné a rychlé.

Z květináčů také můžete udělat postavičky. Já jsem se snažil udělat zahradníka a v zahradě mu to moc sluší.

Veselé a barevné….. a tak to mám rád!

My jsme na kameru tvořili žábu, kterou jsem dozdobil velikonočními kraslicemi, které mi zbyly z minulého natáčení Snídaně s Novou, kde jsem ukazoval, jak na jejich výrobu.

Fantaziím se meze nekladou…. určitě to s dětmi vyzkoušejte! Bude je to moc bavit a zabavíte je tím na dost dlouhou dobu.

Od teď už mohou být vaše zahrady uměleckým dílem…… tak šup do toho 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky