Vesec u Sobotky

V této době rádi navštěvujeme místa, kde nepotkáme moc lidí. Jedním z naších míst byla návštěva pohádkové vesnice – Vesec u Sobotky.

Název této malebné obce někomu moc neřekne… ale filmy jako Přijela k nám pouť, nebo Jak dostat tatínka do polepšovny a Jára Cimrman ležící spící, jsou již všeobecně známé.

Současná dřevěná zástavba, která filmaře očarovala, pochází z přelomu 18. – 19. století., tvoří tzv. českou okrouhlici. Do současnosti se zde dochovalo celkem, 25 stavení (většinou dřevěných). Prvním filmování se v obci uskutečnilo již v roce 1948, natáčela se zde část filmu Léto dle předlohy Fráni Šrámka a známější film Vzbouření na Vsi. Již zmíněný hudební film Přijela k nám pouť se zde natáčel v roce 1973. O šest let později, v roce 1979, zde byly natáčeny části, dnes již kultovního filmu, Jak dostat tatínka do polepšovny, dům čp. 19, kam chodil Vašík nakupovat se nachází za rybníčkem. Části filmu Jára Cimrman ležící spící se zde odehrály v roce 1982, v čp. 19. bylo umístěno muzeum peří, v čp. 7 filmová obecní škola. Část známé pohádky S čerty nejsou žerty byla realizována také ve Vesci. Exteriéry obce se dále objevily v dalších „méně“ známých filmech.

Každá vesnička je jiná ale přesto jsou všechny krásné a originální.

Nádhera a klid to jsou dvě slova, které vystihují tuto vesnici.

Určitě se také přijeďte podívat do této krásné vesničky….. stojí to za to 🙂

Poznáváte některé vesničky z filmů, nebo pohádek….??

Krásné toulky po Česku Vám přeji.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky