Textilní dýně

Podzim mám spojený s oranžovou barvou, která se mi v podzimním období moc líbí…. a tak jsem dnes sepsal tento návod na tvoření – textilních dýní, kde oranžovou barvu určitě využijete a vytvoříte si originální dekoraci, kterou můžete používat opakovaně každý rok.

Budete potřebovat: oranžovou látku, molitanovou drť, jehlu a nit, větvičku, listy, tavnou pistoli, nůžky a provázek.

Postup:

  1. Z látky si vystřihněte obdélník…. velikost si zvolte podle toho, jak budete chtít mít velkou dýni.
  2. Obdélník stočte vzorem dovnitř a na jedné straně ho svažte.
  3. Vzor látky otočte.
  4. Dýni naplňte molitanovou výplní nebo tím, co naleznete doma.
  5. Vrchní část dýně svažte provázkem a zbytky nitě zastřihněte.
  6. Tavnou pistolí přilepte kousek klacíku jako stopku a ještě k tomu přilepte listy, které si můžete vystřihnout z jiné látky, nebo můžete použít třeba filc.

Dýně dozdobte dle své fantazie…. můžete použít: jutové stuhy, mašle, přírodní lýko, atd….

Podobným způsobem jsem tvořil tyto strašáky, které si můžete vytvořit podle tohoto návodu.

Vytvořte si krásné a veselé podzimní dekorace z látek….. už víte jak na to, tak se do toho můžete pustit třeba hned teď 🙂

Podobným způsobem můžete i ušít dýni…. ale to už je složitější. Různé střihy na dýně naleznete na internetu.

Je to krásná podzimní dekorace….

Dýně můžete vytvořit i ze staré košile…. postačí vám k tomu rukáv, který odstřihněte a svážete a poté naplní molitanovou drtí…. a už jen stačí dozdobit.

Každý rok přemýšlím, jaké dýně letos vyrobit….. a vždy mě napadnou nějaké zajímavé nápady, jak dýně odekorovat. Vloni jsem vrtal do dýní, protože jsem právě tento nápad připravoval do mé knihy, kde naleznete mnoho nápadů na celoroční tvoření.

Tuto mojí knihu můžete zakoupit přes – TENTO ODKAZ a pokud budete chtít, tak vám knihu moc rád někdy podepíši a napíši nějaké hezké věnování.

Dýni můžete také vytvořit z krepového papíru…. návod naleznete TADY.

A pokud máte doma koupené dýně, tak si je můžete pomalovat lakovým fixem…. pár tipů naleznete v tomto článku, který jsme pro vás sepsal.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky