Tečkované kraslice

Každý rok přemýšlím, jaké kraslice letos vymyslím….. a protože jsem si oblíbil černou tabulovou barvu, tak jsem si řekl, že letos udělám černé kraslice….. Samozřejmě, že použiji i jiné barvy než černou, které se hodí k tomuto danému období a věřte, že na černé barvě krásně vyniknou.

Budete potřebovat: černou tabulovou barvu, barevné akrylové barvy, špejle, vatové kraslice, štětec, pomůcky na tečkování (špendlíkové hlavičky, tyčinky na čištění uší, nebo profi tečkovací pero) a bezbarvý lak.

Vatové kraslice si natřete černou tabulovou barvou, která opravdu krásně kryje a tak bude stačit jen jeden nátěr.

Připravte si pomůcky na tečkování….. stačí to, co naleznete doma. Pokud vás tato technika zaujme natolik, tak si můžete ve výtvarných potřebách zakoupit tečkovací pero. Ale na začátek si vystačíte se špendlíkem, který si zapíchnete do tužky nebo špejle.

Na papírový talířek si vložte od každé barvy opravdu trochu…. té barvy se moc nespotřebuje. Tak je škoda, aby vám na talířku barva zbytečně zaschle. Nejlepší barvy na tečkování jsou TYTO.

A můžete začít tečkovat….. staří si jen lehce namočit do barvy a optisknout to na vajíčko. Tečky můžete dávat rovnoměrně a nebo jen tak, jak vás to napadne….. záleží jen na vás.

Dobré je, když kombinujete více barev.

Při tečkování nezapomínejte také na bílou barvu, která výsledek rozzáří.

Také můžete tečkovat i kytičky…..

Hezky vypadá, když tečky dáváte těsně vedle sebe….. když vznikají slabé mezery černé barvy.

Tady je vidět rozdíl. Stačí pár teček a krásně ozdobené vajíčko je na světe.

Při tečkování se fantaziím meze nekladou…. tak se do toho s TĚMITO barvami pusťte.

Nezapomeňte vajíčka přelakovat, aby dlouho vydržela takto hezká.

Netradiční a neokoukaná vajíčka, která vám udělají krásnou dekoraci na Velikonoce.

Pokud zapíchnete do vajíček špejle, tak to můžete mít, jako zápichy ke květinám.

Aktualizováno v roce 2022

Pokud mi chcete ještě více nakouknout pod ruce a přidat se ke společnému tvoření, tak budu moc rád, když se zůčastníte (tedy pouze virtuálně) mého kurzu.…. Budu se na vás těšit 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Pokud tuto techniku vyzkoušíte, tak dejte vědět, jak se Vám to povedlo.

KategorieŠtítky