Technika zrcadlení – svícny

Nápadů a technik není nikdy dosti a to v tomto zimním období… zkraťte si dlouhé večery výrovou svícnu díky zrcadlovému spreji a proniknete do tajů této techniky i vy. Tuto techniku můžete využít na vícero různých způsobů.

Budete potřebovat: zavařovací sklenice (různých velikostí), zrcadlový sprej, samolepicí papír a vyřezávací stroj s kovovými šablonami – nebo nůžky, stužky a krajky, červená srdíčka, papírovou pásku, bílé a černé lakové či akrylové fixy.

Tento zrcadlový sprej je kouzelný… dá se s ním toho hodně krásného vytvořit 🙂

Návod jsem pro vás nejen nafotil a sepsal, ale také natočil, sestříhal a naleznete ho on-line na mém YouTube kanále, kde mě můžete také odebírat a tím podpořit maje snažení 🙂 Děkuji!

Ze samolepicího papíru si buď vystřihněte, nebo na řezacím papíru vyřízněte nejrůznější tvary, které se vám budou hodit na výrobu těchto zrcadlových svícnů. Tím si vyrobíte domácí jednorázové šablony.

Já jsem zvolil neutrální motiv mandal a srdíček, které lze využít po celý rok.

Díky vyřezívacímu stroji jdou připravit tyto papírové výřezy do pár minut 🙂

Ze samolepicího papíru si sloupněte spodní ochranou (nelepivou) část a přilepte šablony na omaštěné a čisté zavařovací sklenice.

Už takto to vypadá zajímavě a lehce to připomíná dojem krajky 🙂

Zrcadlový sprej důkladně protřepte, aby se v něm všechny složky propojily… pracovní plochu si zakrýjte novinami, nebo igelitem, abyste si nezamazali pracovní stůl. Tento sprej drží dobře na všech tipech povrchů.

Papírovou páskou můžete zakrýt místa, kde nechcete mít zrcadlový sprej. Místo stačí zalepit papírovou páskou.

Poté už stačí stříkat. Barvu nanášejte rovnoměrně…. dobré je udělat jednu slabou vrstvu, nechat zaschnout a poté nanést sprejem další vrstvu 🙂

Barvu na sklenicích nechte důkladně zaschnout.

Po zaschnutí opatrně sloupněte papírovou šablonu.

Barva se pod šablonu díky samolepicímu papíru nedostane – díky tomu motiv bude čistý a vždy povedený! 🙂

Nasprejovaný vzor v detailu….

Svícny domalujte bílými a černými akrylovými či lakovými fixy které celý vzor zjemní a dotáhnou toto dílo k dokonalosti.

Stačí pár čárek a teček….. a je hotovo!

jednoduché malování často dokáže divy 🙂

Pokud se rozhodnete tyto svícny mít ve venkovních prostorách, tak je dobré je raději ještě přelakovat bezbarvým lakem ve spreji.

Hrdlo sklenic zakryjte ozdobnou krajkou… tavnou pistolí dolepte mašle a drobné dřevěné výřezy srdíček.

Je hotovo! Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světe nějkrásnější…? No přece MY – zrcadlové svícny, který si může každý vyrobit! Pusťte se do toho i vy doma. Je to brnkačka 🙂

Tento kontrast barev je skvělý! Dokonce tyto svícny vypadají jako kovové 🙂

Ve tmě se svíčkami je to jestě krásnější. Plamínek svíčky se odráží ve všech stěnách díky s zrcadlovému spreji a to je to pravé kouzo!

Všechny mnou vytvořené svícny na jednou místě 🙂

Brzy se těším na viděnou!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky