Sprejování na kaštany (věnec)

Podzim je v plném proudu a pokud nemáte (stejně jako já) ještě podzimní věnec na dveře, tak nemusíte smutnit… mám totiž pro vás jeden senzační nápad na jednoduché zdobení kaštanů, kterými můžete ozdobit právě váš podzimní věnec. Pusťte se se mnou do tvoření…. a za chvilku můžete mít hotovou stejnou dekoraci právě jako já!

Budete potřebovat: slaměný korpus věnce, mech, tavnou pistoli a silikonovou podložku s nástavci na prsty, náboje do tavné pistole, pevný provázek, kaštany, bílou barvu ve spreji (nejlépe Gesso), plastové šablony s drobným vzorem, tekuté kontury (bílou), šišky a drobné přírodniny na dozdobení + korálky a srdíčka.

Vše potřebné pro vaše domácí tvoření objednáte (na jednom místě) na e-shopu www.davona.cz.

Celý postup (krok za krokem) naleznete na mém YouTube kanále Diblik, kde mě můžete odebírat a těšit se na nová videa a už teď vám mohu prozradit, že chystám mnoho video-návodů na Vánoce 🙂

Foto-postup:

Nejprve začněte tím, že omotáte slaměný základ věnce mechem…. ten přilepte za pomoci tavné pistole k základu (stačí pouze v bodech). Pokud často lepíte s tavnou pistolí, tak vám doporučuji si pořídit k tomu tuto silikonovou podložku s nástavci na prsty. Je to nenahraditelný pomocník při lepení. Už se nikdy nespálíte a půjde vám to rychleji od ruky.

Mech nalepte okolo celého základu.

Následně po lepení použijte pevnější nit (v podobné barvě mechu) a začněte základ omotávat a to v několika řadách. Zabrání tak zbytečnému opadávání mechu a ještě více vytvarujete pravidelný tvar věnce.

Takto jednoduše máte připravený základ věnce pro další zdobení a dekorování 🙂

Na ozdobení použijte kaštany, které snadno a rychle můžete ještě dozdobit.

Využijte k tomu plastové šablony s nejrůznějším motivem (nejlepší je použít malý vzor, aby byl motiv krásně na kaštanech vidět). Šablonu položte na kaštan, lehce přidržte rukou a slabě přestříkejte barvou ve spreji – pokud použijete bílou barvu, tak to na hnědém kaštanu skvěle vynikne a bude to lehce připomínat perníčky 🙂

Sprej před samotným stříkáním důkladně protřepte…. a slabě přestříkejte, aby se vám barva nedostala pod šablonu.

Po pár stříknutích máte hotové a ozdobené kaštany, které můžete využít na podzimní věnec.

Kaštany nechte důkladně zaschnout…. barva na nich dobře drží a neuškodí jim ani venkovní počasí.

Ozdobené kaštany začněte pomocí tavné pistole lepit na mechový základ věnce. využijte i kaštany nenasprejované…. Mezery vyplňte nejrůznějšími šiškami a dalšími plody z přírody.

Lepidlem nešetřete, aby vše dobře drželo a nic posléze neopadalo z věnce, který bude viset na dveřích.

Tavná pistole je v tomto případě nenahraditelným pomocníkem.

Na závěr můžete samotný věnec ještě dotečkovat a to buď za pomoci bílé akrylové barvy a pomůcky na tečkování, nebo využít rovnou tekuté perly – v této lahvičce s otvorem.

Tečky nechte důkladně zaschnout.

Hotový věnec můžete položit na jídelní stůl či ho rovnou zavěsit na dveře 🙂

Je to jednoduchý, rychlý a hlavně levný nápad, jak využít kaštany k podzimnímu tvoření.

Krásné podzimní dny přeje Diblik 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky