Sprejování na kameny

Rád se s vámi podělím o jednoduchý způsob, jak si jednoduše ozdobit kameny. Využijeme na to spreje a posprejujeme si kameny, na které přeneseme motiv mandaly.

Tento projekt vznikl ve spolupráci s firmou PRIMALEX, která prodává úžasné barvy a spreje. Já jsme si velmi oblíbil tyto univerzální akrylové spreje a pro kreativní tvoření se skvěle hodí. Určitě vám postupně ukáži další využití, protože jsem z těchto sprejů opravdu mile nadšený 🙂

Na jejich e-shop se můžete podívat TADY.

Budete potřebovat: Spreje PRIMALEX (černý a bílý), kameny, plastovou šablonu s mandalou, papírovou pásku, bílý fix a lak ve spreji.

Kameny si nejprve důkladně očistěte a omyjte.

Poté si připravte černý sprej od PRIMALUXU a celý kámen nasprejujte.

Nezapomeňte kameny nasprejovat ze všech stran.

Kameny nechejte důkladně zaschnout.

Stejným způsobem si připravte i bílé kameny.

Pokud budete chtít mít kameny dvojbarevné, tak si polovinu kamenu přelepte papírovou páskou a nasprejujte kámen nejprve jednou barvou a po zaschnutí pásku sloupněte a to samé udělejte i na druhé straně a nasprejujte druhou polovinu jinou barvou…. opět nechejte zaschnout.

Takto vypadá dvojbarevný kámen, který je nasprejovaný.

Na zaschlé kameny položte plastovou šablonu mandaly a lehce šablonu přilepte ke kameni lepicí páskou, aby při dalším nasprejování se šablona neposunula.

Šablonu mandaly nasprejujte kontrastní barvou.

Poté šablonu opatrně odloupněte a nechejte kameny důkladně zaschnout.

Už takto to vypadá zajímavě…. ale my to ještě společně dozdobíme 🙂

Kameny můžete domalovat bílým fixem, který to ještě vylepší.

Kameny ještě raději přelakujte bezbarvým lakem, aby dlouho vydržely kameny takto hezké.

Kameny budou vypadat, jako krajkované 🙂

Každý je jiný… ale ve výsledku spolu skvěle ladí.

Tyto spreje od firmy PRIMALEX jsou na kreativní tvoření prostě skvělé….. určitě je využijete. Brzy vám ukáži další inspiraci, na co vše můžete tyto spreje využít.

I ze dvou barev se dá vykouzlit mnoho hezkých věcí, tak na co využijete vy tyto univerzální spreje při vašem tvoření…? 🙂

Dvoubarevný kámen v detailu.

Tyto kameny asi umístím k nám do zahrady, kde se budou krásně vyjímat v rozkvetlých květinách 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky