Šnečci do zahrady

Jsem prostě hračička… když mám mnoho práce a málo času, tak mě napadají takovéto ,,blbůstky“, které mě vždy potěší a doufám, že udělají radost i vám 🙂 Proto to vlastně dělám…

Budete potřebovat: dřevěná kolečka (seříznutá našikmo), akrylové barvy, štětec, šnečí ulity, tavnou pistoli (můžete použít i malou hobby vrtačku), drátek, dřevěné korálky, fixy a lak ve spreji.

Vše potřebné na toto tvoření i mnoho dalšího naleznete na e-shopu www.davona.cz.

Video-návod na výrobu těchto šneků naleznete na mém YouTube kanále, kde mě můžete odebírat a tím sledovat vše, co pro vás tvořím a natáčím.

Foto-postup:

Na výrobu těchto šneků využijte prázdné a čisté ulity, které je dobré nejprve natřít bílou barvou a po zaschnutí přetřít další barvou, která ještě více vynikne na bílém podkladu.

K tomuto tvoření nepotřebujete mnoho barev… stačí vám pouze bílá, černá a červená, a i z tak málo odstínů se dá vytvořit mnoho krásných dekorací 🙂

Po zaschnutí můžete ulity různě domalovat… nejlepší na to jsou fixy značky Decor Pen.

Na ulity můžete namalovat puntíky, čárky, srdíčka či jiné drobné tvary.

Tento minimalistický styl miluji…

Přichází na řadu kompletace šneka. Na seříznuté dřevěné kolečko tavnou pistolí přilepte ozdobenou ulitu, následně bílé dřevěné korálky, které pomocí černého fixu ještě domalujte. A následně z černého drátku vytvořte šněčkovi tykadla, na které také využijte černé dřevěné korálky.

Lepení tavnou pistolí je opravdu rychlé…

Na dozdobení můžete ještě pomocí bílé kontury domalovat šnečkům srdíčka, jako nosánky a bílé tečky do očí pro větší zvýraznění.

Bílou konturu nechte důkladně zaschnout.

Po zaschnutí vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Poté už tyto šnečí krasavce můžete využít jako dekoraci do zahrádky či květinového truhlíku i na podzim jim to tam bude jistě slušet 🙂

Šnečí rodinka v celé své kráse 🙂

Tohoto šnečka máme v zahradě již několik let… a už to chtělo změnu, resp. zamaskovat místa, která už nebyla tak reprezentativní.

Na dozdobení těchto zahradních dekorací můžete využít: spreje, kontury, plastové šablony a fixy 🙂

Po chvilce snažení, resp. mého tvořivého relaxu má šneček nový kabátek… vlastně novou ulitu 🙂

Tak zase může na pár let v naší zahradě dělat radost 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky