Školní tvoření

Bohužel se škola hlásí o svou pozornost a tak příprava do školy vrcholí… a já vám přináším pár zajímavých nápadů, jak se pomalu připravit do školy tak, aby to žáky neodradilo a mohli se těšit na začátek školního roku.

Matematika asi nikoho nebaví ale pokud si s dětmi vyrobíte matematické hry, tak uvidíte, že je to začne bavit a budou si rádi matematiku opakovat.

Počitadlo pro děti

Budete potřebovat: bílou čtvrtku, anilinové barvy a černé fixy.

Postup: Obkreslete si ruce… poté jednoduše je pomalujte anilinovými barvami a vystřihněte. Na závěr napište čísla a hru máte hotovou.

Další varianta je ta, že můžete pod vystřižené ruce rovnou napsat příklady… uvidíte, že to děti bude bavit a matematiku už bude pro ně hračka.

Kolíčková hra

Budete potřebovat: karton, dřevěné kolíčky, bílé čtvrtky, anilinové barvy, černé fixy a nůžky.

Postup: Z kartonu si vystřihněte kruh, na který nalepte nějaký pomalovaný papír. Na kolíčky nalepte ze čtvrtky kolečka a napište na ně nějaké výsledky…. na ozdobný papír napište příklady…. je to snadné a rychlé.

Další varianta hry…. využití lékařských špachtlí.

Kelímkové příklady

Postup: Na každý kelímek napište číslo a nějaké matematické znamínko…. pak už jen stačí kelímky složit do sebe… a můžete otáček a počítat.

Těchto variací je veliká spousta.

A jak na výrobu malovaných obalů naleznete návod ZDE.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

Krásné počítání přeje

Zdroj fotek: WWW.DIBLIK-ZIVOTNISTYL.CZ a PINTEREST.COM

KategorieŠtítky