Rychlý přenos obrázků na textil

V dnešním příspěvku vám chci ukázat, jak se dá velmi jednoduše přenést jakýkoliv obrázek na textil, bez použití kupované šablony.

Předem upozorňuji, pokud tvoříte doma na prodej, tak si dejte pozor na autorská práva. Tyto obrázky z netu můžete použít pouze pro svoji potřebu, ale né k prodeji.

Vždy, když připravuji natáčení pro Loskutáka, tak se snažím výrobky napasovat k danému tématu, když jsem vypisoval námět, tak mě napadlo, že bych mohl vytvořit i obal na knihu Petra s logem Loskutáka – tedy jsem využil logo pouze pro osobní potřebu 🙂

Budete potřebovat: riflový obal na knihu, bílé plátno (látku), fixy na textil, žehličku, pečicí papír, tavnou pistoli a bílou barvu na textil v konturovcí lahvičce.

Návod na výrobu jednoduchého obalu na knihu ze starých riflí naleznete v předchozím článku na mých stránkách.

Z netu si tedy vytiskněte motiv, který budete chtít přenést na textil.

Na vytištěný motiv si položte vyžehlené bílé plátno a připravte si různé bervy fixů na textil.

Motiv je pod vrstvou bílého plárna vidět, tudíž možete jednoduše vzor omalovávat. Jsou to vlastně také ,,textilní omalovánky“, které zvládnou vybarvit i děti.

Až vybarvíte celý motiv, tak nechejte vzor důkladně zaschnout.

Poté černým fixem obtáhněte všechny tvary, abyste zvýraznili celý motiv.

Z látky vystřihněte tvar, který můžete zalemovat, aby se vám konce netřepily a můžete využít obrázek na dozdobení čehokoliv – v našem případě riflového obalu na knihu.

Motiv přežehlete žehličkou (nastavenou na bavlnu přes pečicí papír).

Poté už stačí obrázek přilepit tavnou pistolí na obal knihy.

Na dozdobení použijte bílou textilní barvu v konturovací lahvičce a naneste pár teček a čárek na obrázek..

Obal navlékněte na knihu a můžete se pustit do vaření podle Petra Rychlého 🙂

Tímto způsobem můžete přenést nejrůznější vzory, které vás napadnou – je to velmi jednoduchý a efektivní nápad malování na textil.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Brzy se s vámi podělím o další tvořívé nápady 🙂

Váš

KategorieŠtítky