Rychlé domácí nanuky

Rychlé věci mám nejraději…. jako právě tyto domácí, lahodné a osvěžující nanuky, které zvládnete připravit za pár minutek 🙂 A ještě k tomu víte, co vše v nich máte a z čeho jsou 🙂 Navíc je můžete připravit na různé obměny…

Budete potřebovat: hrst nesolených arašídů, jeden zralý banán, zakysanou kokosovou smetanu, hořkou čokoládu, plátky mandlí a čekankový sirup na doslazení.

Dále si připravte ještě formičky na nanuky… já doporučuji si koupit nějaké silikonové, ze kterých vám nanuky posléze půjdou skvěle vyklopit 🙂

Video postup na výrobu a těchto lahodných nanuků naleznete na mém YouTube kanále Diblik, kde mě můžete odebírat 🙂 Naleznete tam i mnoho tvůrčích a kreativních nápadů!

Postup:

Postup je velmi jednoduchý a rychlý… v dobrém mixéru (nejlepší je použít Nutribullet), ve kterém si na máslo rozmixujte hrst arašídů se špetkou soli, přidejte banán + celou kokosovou (zakysanou) smetanu a vše celé opět rozmixujte. Pokud máte raději sladší chuť, tak můžete dosladit čekankovým sirupem.

Umixovanou směs nalijte do forem a nechte nanuky ztuhnout v mrazáku minimálně 4 hodiny.

Ve vodní lázni si rozpusťte hořkou čokoládu a nanuky v ní namočte ze všech stran. Položte je na pečicí papír, aby čokoláda ztuhla a poté je ihned opět vložte do mrazáku.

Pokud máte rádi oříšky, tak je můžete nasypat ještě na neztuhlou čokoládu.

Tyto nanuky jsou opravdu lahodné a skvěle se hodí do letních dnů.

Pokud si chcete u kávy na něčem pochutnat, tak je opravdu doporučuji 🙂

Chuťově tyto nanuky připomínají zdravější verzi Snickers 🙂

Vyzkoušejte je také a pochutnejte si na nich.

Krásné léto vám přeje Diblik 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky