Rybičky z polystyrenových koulí

Před dvěma lety jsem natočil pro pořad Rady ptáka Loskutáka reportáž o zvířátkách z polystyrenových koulí…. určitě se pamatujete na mé oblíbené ptáky, se kterými jsem se nechal vyfotit i na titulní stranu mé knihy s názvem – Veselé celoroční tvoření.

Návod na ptáčky právě naleznete v mé knize a také spoustu dalšího.

Dnes si ukážeme, že se dá z polystyrenu vyrobit tyto rybičky, které jsou hrozně jednoduché a zvládnou je i děti.

Rybičkám to také moc slušelo ve studiu.

Budete potřebovat polystyrenové koule, které si natřete akrylovou barvou…… my budeme dělat rybky, tak je natřete na modro.

Dále budete potřebovat: barevné čtvrtky, tavnou pistoli, nožík, bílou akrylovou barvu, mrkací oči, černý fix.

Z barevné čtvrtky si vystřihněte ploutve, které můžete dozdobit tečkami (bílou akrylovou barvou).

Polystyrenovou kouli, kterou jste si natřeli na modro, nechte důkladně zaschnou a poté do ní vytvořte zářezy pomocí nožíku.

Do zářezů zastrčte vystřižené ploutve a pokud budete chtít mít jistotu, že ploutve nevypadnou, tak je můžete ještě přilepit tavnou pistolí.

Oči nalepte mrkací…. černým fixem namalujte obočí a z papíru vystřihněte dvojité srdíčko, které přilepte k polystyrenové kouli.

Poté můžete rybku dozdobit dle své fantazie a přání.

Hotové rybičky můžete dětem pověsit v pokojíčku pod lustr.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Barevné a veselé tvoření vám přeje

KategorieŠtítky