Rozkvetlé obrázky z netřesků

Využijte netřesky k ozdobení hliněných mís, které vám mohou dělat radost až do podzimu. Je to kreativní činnost, která vám nezabere déle, než 20 minut 🙂

Budete potřebovat: hliněnou mísu, hlínu, kamínky, netřesky, květináčky a konvičku.

Tak si pojďte také vytvořit takovéto rozkvetlé mísy 🙂

Svícen z netřes

Pokud si budete chtít vyrobit svícen, tak budete potřebovat dva květináče (jeden větší a druhý s menším průměrem). Mezi květináče vložte hlínu a zasázejte různé druhy netřeskú. Poté do menšího květináčku vložte svíčku.

Tip

Podobným způsobem můžete vytvořit i vrstvené květináče.

Rozkvetlé mísy

Do hliněné mísy vložte hlínu a poté kolmo malý hliněný květináč – lehce zasypte hlínou. Do hrdla malého květináčku zasaďte netřesky. Kolem květináčku a netřeskú dosypte hlínu. Vršek hlíny můžete ,,zamaskovat“ drobnými kamínky.

Místo květináčků můžete použít vázu a vršek hlíny zasypat pískem.

Další variace

Nebo také můžete využít i malou konvičku – i ta bude vypadat zajímavě.

Netřesky můžete zasázet do vydlabané větve – důkladně zasypte hlínou, kterou můžete zakrýt mechem.

Pokud jste hodně kreativní, tak můžete z menších květináčků slepit polokouly, do které nasázejte nejrůznější netřesky – vznikne vám krásná a originální dekorace zahrady.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Krásný tvořivý víkend přeji 🙂

KategorieŠtítky