Romantické kraslice

Chtěli byste umět malovat voskem ale netroufnete si na to? Mám tu pro vás jeden tip, jak si ozdobit velmi jednoduše vajíčka, která budou vypadat, jako by je někdo celé pomaloval.

Budete potřebovat: vajíčka, zdobné ubrousky, voskovky, špendlíky, štětec a lepidlo na decoupage.

Skvělé lepidlo na decoupage a mnoho dalšího na tvoření, můžete koupit ZDE.

Z ozdobného ubrousku si vytrhněte vzor, který zaplní povrch vajíčka.

Lepidlem na decoupage přeneste motiv na vajíčko…. je to klasická ubrousková technika. Já jsem použil plastová vajíčka a to z toho důvodu, aby dlouho vydržela…. třeba i na příští rok.

Vajíčka nechte důkladně zaschnout.

Po zaschnutí si rozehřejte bílý vosk a začněte na vajíčka nanášet různě veliké tečky…. tímto krokem budou vajíčka vypadat, jako malovaná.

Moc hezké je, když každé vajíčko vypadá trochu jinak…..

Už takto vypadají vajíčka krásně…. ale já to ještě vylepšil. Vytvořil jsem k tomu košík s podobným vzorem, který je i na vajíčkách.

To je on…. je snadný na výrobu a tak jsem na něj nafotil postup – průběžně ho sem v týdnu přidám, aby jste mohli mít tuto dekoraci také doma.

Kraslice vypadají, jako umělecké dílo a přitom výroba trvala cca 15 minut.

Mě se to líbí moc a už mám v hlavě další nápady na dekorování vajíček, tak doufám, že je stihnu všechny do Velikonoc vyrobit.

V trávě to je také moc hezká dekorace.

Zapátrejte doma a určitě nějaký hezký ubrousek vyberete. Mě na pět vajíček vystačil jeden ubrousek.

Určitě to vyzkoušejte i s dětmi….. a uvidíte, že je tímto zabavíte, když jsou teď doma.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky