Renovace starých květináčů

Také se vám ve skleníků povaluje spousta květináčů, které už na oko nevypadají tak hezky…. ale je vám jich líto vyhodit? Určitě je nevyhazujte a pomalujte je a využijte na to skvělou techniku tzv. krakelovaní. Tuto techniku jsem si v posledních týdnech velmi oblíbil a patří k mým vyhledávaným – možná proto, že jsem právě o této technice točil také reportáž pro pořad Rady ptáka Loskutáka.

Budete na to potřebovat akrylové barvy – nejlepší je využít tyto matné, které vypadají po natření moc hezky.

Tyto barvy jsem pro vás vlastnoručně otestoval a vřele je doporučuji…. mohu se pod ně s klidným srdcem podepsat 🙂

Barvy zakoupíte na www.artemiss.cz.

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče.

Na některé květináče bude stačit jen jedna vrstva…. na některé budete muset udělat dvě vrstvy. Dobrý malíř vždy říká – lepší dvě slabé vrstvy než jednu silnou 🙂

Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem.

Po zaschnutí krakelovacílo laku…. lak nechejte důkladně zaschnout a poté naneste další vrstvu akrylové barvy. Já doporučuji bílou akrylovou barvu. Tato barva se hodí ke všem barvám, takže to bude moc hezky vypadat.

Po nanesení bílé barvy na květináči vznikne popraskaný efekt.

Květináč můžete dozdobit ubrousky, které mají moc hezké motivy.

Z každého ubrousky si sloupněte spodní dvě vrstvy, které na sobě nemají žádný potisk a poté si obtrhejte v ruce motiv, který budete chtít mít na květináči.

Ubrousek položte na květináč a lepidlem na decoupage ubrousek uhlaďte.

Pa zaschnutí bude vypadat, jako by byl vzor na květináči malovaný.

Květináče důkladně přelakujte a můžete do něho vložit rozkvetlou květinu 🙂

Já jsem do květináče zapíchl tuto levandulovou panenku, na kterou jsem sepsal návod už minulý rok. Tato panenka se do tohoto květináče skvěle hodí a ladí s ním.

Tyto květináče můžete mít jak venku, tak v bytě a všude mu to bude slušet 🙂

Stejným způsobem můžete ozdobit i jiné povrchy….. fantazii se meze nekladou.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Pohodové tvoření přeje

KategorieŠtítky