Blog Tvoření

Putovné kameny

22. 2. 2020

Pojďte zažít skvělou zábavu, které propadly děti na celém světě. A ZÁROVEŇ PODPOŘTE DOBROU VĚC. Princip je jednoduchý: namalujte kamínek, který pak umístíte někde venku na viditelné místo. Na zeď této skupiny můžete dát nápovědu, kam jste malovaný kámen umístili. Na spodní stranu kamínku napište název této skupiny, logo facebooku či instagramu a Vaše PSČ. Pokud malovaný kamínek naleznete, dejte info do skupiny na FB, zda si jej necháte nebo zda poputuje dál do světa.

A ABY VÁS HLEDÁNÍ BAVILO JEŠTĚ VÍC, VYPUSTÍME DO SVĚTA KAMENY, KTERÉ POMALUJÍ UMĚLCI A ZNÁMÉ OSOBNOSTI. POKUD TAKOVÝ KAMÍNEK NAJDETE, JE NA VÁS, ZDA SI JEJ NECHÁTE NEBO ZDA JEJ POŠLETE DÁL DO SVĚTA. POKUD SE ROZHODNETE SI JEJ NECHAT, PŘISPĚJTE PROSÍM LIBOVOLNOU ČÁSTKU NA JAKÝKOLI CHARITATIVNÍ ÚČET. MŮŽETE SI VYBRAT, ZDA PODPOŘÍTE NEMOCNÉ ČI OPUŠTĚNÉ DĚTI, STARÉ LIDI, ZVÍŘÁTKA ATD. JAKO DOKLAD NÁM (A VŠEM OSTATNÍM ČLENŮM TÉTO SKUPINKY) POSTAČÍ FOTO ZADANÉ PLATBY, KTERÉ PROSÍM UMÍSTĚTE SEM NA ZEĎ SPOLU S FOTKOU DANÉHO KAMENE. POJDME ŠÍŘIT DOBRO A U TOHO SE PARÁDNĚ BAVIT.

Přidejte se do skupiny ZDE (stačí jen kliknout).

Vloni jsem maloval tyto kameny na které naleznete návod v tomto článku a použil jsem je, jako dekoraci ke květinám…. ale letos určitě namaluji jiné kameny a až půjdeme na výlet, tak je vezmu s sebou a bude je pokládat na viditelná místa, aby jste je našli…. a třeba je najdete. Já také budu koukat až budu na výletě, či procházce. jestli nějaký neuvidím. Jsem zvědavý, kam až kameny doputují.

Budete potřebovat: ubrousky, bílou akr. barvu, štětec, kameny a lepidlo na ubrouskovou techniku.

Někdy je zapotřebí kameny natřít bílou barvou, aby ubrousek neprosvítal.

Z ubrousku si opatrně strhněte dvě slabé vrstvy…

Poté můžete štětcem nanášet lepidlo na ubrousek.

Jde to snadno… k tomuto tvoření můžete přizvat i děli. Určitě je to také bude bavit.

Ubrousek naneste i z boční strany… aby to nevypadalo špatně.

Kameny nechte důkladně zaschnout… poté můžete udělat pár teček křídovou barvou.

Tečky nechte důkladně zaschnout.

Poté je přelakujte bezbarvým lakem…. nejlepší je TENTO, který můžete zakoupit v e-shopu (www.barvyartemiss.cz)

A nechte důkladně zaschnout… A krásnou dekoraci máte hotovou, za pár minut.

Kameny můžete použít, jako dekoraci ke květináči, čí jen tak do zahrady.

Na stole, venku  na terase to vypadá také moc hezky.

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Malované kameny 12. 6. 2020 at 05:41

  Zdravím,
  mne by jen zajímalo když nalepit ubrousek na celý kámen u z boční strany a zůstanou vám tam ty přesahující zbytky ubrousku jak to zacistite?

  • Reply Honza Diblíček 12. 6. 2020 at 09:36

   Ubrousek z boční strany obtrhám a lepidlem přihladím ke kameni…. ve výsledku až vše zaschne tak to vůbec neví vidět a vypadá to, jako by to tam člověk namaloval.

   Jan Diblíček

  Leave a Reply