Prostírání pomocí tabulové barvy

Neděle je od slova nic nedělat…. to já ale nedokážu! Pořád musím něco dělat rukama. Protože už plním mojí druhou knihu nápady, tak jich mám teď plnou hlavu. Dnes ráno mě ale napadlo, že udělám prostírání, na které využiji tabulovou barvu… protože ale jeden skvělý nápad na využití tabulové barvy už mám do knihy hotový, tak se s vámi rád o něj podělím tady.

Budete potřebovat: tabulovou barvukřídové fixy, houbičku na nádobí a staré korkové prostírání.

Doma máme hodně takových prostírání… moc rádi je používáme ale rychle se zničí. Vyhodit je to by byla škoda, tak jim dám ještě jednu šanci a vdechnu do nich nový život.

Tabulovou barvu nanáším houbičkou na nádobí.

Dobré je udělat dvě slabé vrstvy barvy… a nechat důkladně zaschnout.

Po zaschnutí můžete na prostírání malovat nebo psát křídovým fixem.

Popisování je hračka…. můžete použít různé citáty, verše nebo texty.

Prostírání můžete otírat vlhkým hadříkem…. je jako nové! Až bude potřebovat znovu ,,oprášit“ tak se těším, že použiji šedou tabulovou barvu.

Takovouto pohodovou svačinku jsem si užil na zahradě…. Jídlo krásně vynikne na černé barvě a text se může různě měnit….. stačí ho jen setřít vlhkým ubrouskem a přepsat. Přemýšlím, že také využiji plastové šablony k dekorování prostírání.

Je to rychlovka a to doslova!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Krásné tvořivé dny Vám přeje 

KategorieŠtítky