Proměna staré vázy

Celý rok jsme předělávali dům, ve kterém bydlíme…. vzali jsme to od podlahy a to doslova. Vyměnili jsme opravdu vše (okna, podlahy, elekřřinu, vodu, rozvody a nábytek) a teď si to začínáme zařizovat a zdobit.

Když jsem šel na půdu pro nějakou věc, kterou jsem hledal…. tak jsem našel v rohu (na půdě) tuto vázu. Měla krásný tvar, ale barevně se mi nelíbila…. a kdo mě zná, tak ví, že se jen tak nedám, tak jsem se rozhodl, že si ji z půdy snesu do ateliéru, kde se na ní ,,vyřádím“. Tu věc, pro kterou jsem šel na půdu, tak jsem ji stejně nenašel… ale odnesl jsem si vázu, která mi udělala radost a když jsem si ji sám mohl ozdobit a pomalovat, aby se nám hodila do nového obýváku, tal to byla dvojnásobná radost 🙂

Budete potřebovat: černou tabulovou barvu, bílý akrylový sprej, bílou akrylovou barvu, houbičku na nádobí, nůžky, papírovou pásku, platovou šablonu na sprejování a ťupování, bílý a černý fix a lak ve spreji.

Veškeré barvy pro vaše tvoření můžete zakoupit na e-shopu www.artemiss.cz.

Vázu naťupujte ze všech stran černou tabulouvou barvou, kterou můžete zakoupit ZDE.

Až vám barva na váze zaschne, tak na ni položte plastovou šablonu na sprejování.

Bílým fixem šablonu přestříkejte.

Barvu nechejte důkaldně zaschnout.

Přes nastříkané vzory mandal můžete opkakovaně nanášet další vzory pomocí šablony na ťupování.

Šablony si raději upevněte pomocí papírové pásky, abyste si při nanášení barvy se šablonou nepohly a zároveň, aby se vám barva nedostala na místa, kde ji nechcete mít.

Bílou barvu nanášejte pomocí houbičky na nádobí. Dávejte si pozor, abyste na houbičce měli jen minimum barvy…. jinak by se vám barva mohla dostat i pod šablonu a výsledek by nebyl hezký.

Naťupované mandaly nechte zaschnout.

Tady je krásně vydět, jak nanesení mandal dvojím spůsobem může krásně vypadat.

Jednotlivé vzory můžete domalovat akrylovými, nebo lakovými fixy.

Stačí pár čárek a teček – výsledek to ještě zvýrazní a dotáhne k dokonalosti.

Bílé tečky celý vzor ještě rozzáří -)

Poté vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji. Lak nechte důkaldně zaschnout.

PŘED a PO – myslým si, že více nemusím dodávat… váza prokoukla 🙂

S výsledkem jsem naprosto spokojený 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Krásné tvořivé dny, plné rádostí a žádných starostí přeje

KategorieŠtítky