Podzimní okno na dveře

Kdo nestihl sobotního Loskutáka, kde jsem ukazoval výrobu právě těchto podzimních oken, tak nemusí smutnit…. rád se s vámi o ně podělím prostřednictvím mých stránek, kde vás moc rád inspiruji a dělím se s vámi o to, co mi dělá velkou radost a také o to, co mě baví… a to je tvoření a užívání si života naplno 🙂

Budete potřebovat: větvičky, starý dřevěný rám, dřevěné výřezy, tavnou pistoli, hnědou a bílou akrylovou barvu, houbičku na nádobí, štětec, lak ve spreji, drátek a kleště.

Dále si na dozdobení připravte nejrůznější přírodniny, které naleznete v přírodě: šišky, mech, šípky, lišejník, kůru, atd…..

Starý rám si natřete ze všech stran na hnědo – využijte akrylové barvy.

Barvu nechejte důkladně zaschnout.

Poté si na houbičku dejte minimum bílé barvy… raději ještě houbičku otřete o plastový talířek.

Poté lehce napatinujte rám.

Krásně vyleze struktura dřeva.

Dvě větší větvičky využijte na středový rám okna – větve natřete hnědou akrylovou barvou.

Opět lehce napatinujte bílou akrylovou barvou 🙂

Vše důkaldně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji, aby tato podzimní dekorace na venkovních dveřích vydržela co nejdéle.

Po zaschnutí laku, slepte větve do kříže a vlepte je ze zadní strany rámu tavnou pistolí.

Když máte hotový tvar okna, začněte tento základ omotávat větvičkami, které můžete k základu upevňovat pomocí zahradnického drátku.

Takto máte připravené podzimní okno, které můžete začít zdobit.

Tavnou pistolí začněte přilepovat nejrůznější přírodniny, které se vám líbí – využijte mech a také krásně červené šípky, které to skvěle dozdobí.

Na dozdobení také můžete využít dřevěné výřezy, které můžete vymalovat akrylovými fixy POSCA. Je to snazší, než byste museli použít akrylové barvy a štětec.

Dřevěné výřezy vymalujte dle své fantazie 🙂

Dále využijte na dozdobení podzimního okna vše, co máte doma.

Vše lepte tavnou pistolí – je to nejrychlejší způsob, který dobře drží 🙂

Takto jsem si své podzimní okno vyzdobil já – je vytvořené v jednoduchém stylu…. ale k podzimu se to hodí a možná ho koncem listopadu předělám na zimní 🙂

Už nám dělá parádu na vchodových dveřích.

Vytvořte si také takovéto podzimní okno – pokud se do tohoto tvoření pustíte, tak mi zašlete vaše fotografie a já je rád zveřejním pro inspiraci ostatních 🙂 Pojďte se navzájem inspirovat a tvořit.

Přeji vám krásné podzimní dny, plné barev a radostí ze života 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky