Podzimní lucerna z mechu

V hlavě mám pořád spoustu nápadů na podzimní tvoření ale bohužel nestíhám své nápady vyrábět…. ale dnes jsem si našel chvilku si k tomu sednout a něco málo jsem stihl….

Pomalu se blíží Dušičky a tak je nutné něco vyrobit… a tak vám přináším nápad na výrobu lucerny, kterou můžete umístit na hrob a nebo jen tak doma.

Přestože Dušičky nejsou státní svátek, patří k nejvíce dodržovaným tradicím u nás – na hřbitov přijde uctít památku zesnulých více než polovina obyvatel ČR. Vzpomenout si alespoň jednou za rok na příbuzné, kamarády a známé, kteří tady již nejsou s námi, je slušností každého normálního člověka.

V České republice Dušičky z velké části postrádají svou náboženskou podstatu. Pouze desetina návštěvníků místa posledního odpočinku tam totiž dorazí přesně v den, kdy jsou Dušičky. V roce 2019 to je sobota 2. listopadu. Tady je dobré si uvědomit, že datum Dušiček je neměnné, každý rok je to 2. 11.

Budete potřebovat: mech, zavařovací sklenici, svíčku, tavnou pistoli, malé šišky a provázek nebo stužku.

Na sklenici si nalepte šišky…. můžete je nalepit do různých tvarů. Já jsem zvolil tvar – srdíčka a to kvůli tomu, že lucernu dáme na hřbitov. Šišky nalepte na sklenici tavnou pistolí.

Kolem celé sklenice nalepte mech. Jen nelepte mech do tvaru srdíčka, aby byla vidět zapálená svíčka.

Už takto to vypadá moc hezky ale můžete si lucernu ještě dozdobit…. to už záleží jen a jen na vás.

Třeba můžete nalepit mašličku.

Pak už jen stačí zapálit svíčku v lucerně……

Pokud by jste chtěli dát tuto lucernu na hřbitov, tak raději použijte LED-světýlka na baterky a lucernu zavíčkujte, aby do ní nepršelo.

V jednoduchosti je krása…. že??

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky