Perníkové chaloupky z papíru

Přemýšlíte v čem darovat vánoční dárek blízkým, aby byl i krásně zabalený….?? Mám pro vás jednoduchý, ale hlavně levný tip, jak na to.

Budete potřebovat bílý fix…. nejlepší bude, pokud použijete lakový (ten bude vypadat, jako bílá poleva na perníčkách :- )

Ale pokud doma jiný mít nebudete, tak nevadí….. skvěle si vystačíte i s bílým fixem na papír.

Dále ještě budete potřebovat obyčejný hnědý sáček.

Nebo můžete využít hnědou papírovou tašku.

Na sáček si nakreslete tvar domečku a můžete ho různě dozdobit. Použijte bílý fix…. bude to vypadat něžně a také trochu jako ,,bílková poleva na perníčkách“.

Pokud ale nebudete mít doma bílý fix, tak můžete použít i černý 🙂

Když pytlíček pomalujete, tak do něho vložte dáreček a vrchní část pytlíčku ohněte do tvaru střechy.

Děrovačkou do střechy udělejte otvor a provlíkněte stužku a uvažte mašli.

Pokud nemáte doma pytlíčky, tak si na netu vytiskněte šablonu domečků a šablonu vystřihněte a slepte si krabičku…… je to složitější a zdlouhavější 🙂

Výsledek vypadá takto.

Uvidíte, že těmito originálně zabalenými dárečky mile překvapíte a třeba i inspirujete.

Tyto domečky můžete vytvořit i z kartonu, který si nařežete a pomalujte…. a poté slepíte k sobě tavnou pistolí. Okénka můžete ze zadní strany podlepit průklepovým papírem – pokud do domečků vložíte umělé světýlko, tak to bude vypadat, jako by se v chaloupce svítilo.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Pohodové tvoření přeje

KategorieŠtítky

Comments are closed.