Perleťové kraslice

Každý rok přemýšlím, jaké nové (a neokoukané) kraslice budu zdobit a vždy si myslím, že mě už nic nemůže napadnout…. a opak je pravdou 🙂 Když mi přišel nový balíček z kreativního obchodu Davona, tak jsem hned věděl, že letos na kraslicích nemůže chybět vystouplý reliéf pomocí embosovacích kapslí, které mají v nabídce… a mají i mnoho jiných novinek.

Pojďte se inspirovat…..

Budete potřebovat: vyfouklá vajíčka (nebo plastová či polystyrenová), papírové kapesníčky, lepidlo na decoupage, jemné štětce, akrylové barvy v pastelových odstínech, černé gesso (krycí barva), houbičku na nádobí, PVA lepidlo na papír, embosovací šablonu s mandaly, Big Shot (vyřezávací stroj), nůžky, bílou čtvrtku a patinovací vosky.

Toto vše a mnohé jiné pro vaše domácí tvoření můžete objednat na e-shopu www.davona.cz.

Celý video-návod na zdobení těchto kraslic naleznete (krok za krokem) na mém YouTube kanále, kde mě můžete i odebírat…. Děkuji!

Foto-postup:

Na toto zdobení můžete využít nejrůznější vajíčka…. buď ta vyfouknutá, nebo plastová či polystyrenová. Samotný povrch na kraslicích udělejte pomocí jemného papírového kapesníku, který si nejprve v rukou lehce pomačkejte a poté ho položte na natřená vajíčka lepidlem na decoupage a uhlaďte ubrousek opět lepidlem, aby vše dobře drželo…. na vajíčku se vám udělají nejrůznější zmuchlance a řasení, které vytvoří po zaschnutí skvělý reliéf.

Lepidlo nechte důkladně zaschnout….

Stejným způsobem si ozdobte i zbylá vajíčka, která máte připravená.

Následně na řadu přichází vyřezávací stroj tzv. Bis Shout, který zároveň slouží i jako lis…. a k tomu je potřeba zakoupit i tyto embosovací kapsy s krásnými motivy.

Čtvrtku si ustřihněte a vložte do embosovací kapsy a zacvakněte a projeďte strojkem….

Vznikne vám z obyčejné čtvrtky krásný vystouplý povrch s nejrůznějšími ornamenty, které následně využijte k dalšímu tvoření.

Pomocí nůžek vystříhejte vzory mandal.

Pomocí PVA lepidla začněte lepit vystřižené tvary na vajíčka (které jste si předem polepili papírovým kapesníkem) a vše důkladně umačkávejte, aby vše bylo přilepené.

Můžete si hrát s vrstvením, skládáním a lepením….. vše záleží na vašem vkusu a nápadu 🙂

Polepené vajíčko nechte důkladně zaschnout.

Po zaschnutí na řadu přicházejí akrylové (pastelově-perleťové) barvy, kterými za pomocí jemného štětce natřete celá vajíčka.

Hezké je, když uděláte některá vajíčka černá…. na to doporučuji použít černé gesso tzv. velmi dobrá krycí barva na nejrůznější předměty a povrchy.

Vajíčka nechte důkladně zaschnout…. poté si připravte nastříhané kousky houbiček a zbytky barev.

Houbičku lehce namočte do barvy a dokladně houbičku otřete o papír, aby na ní nebylo moc barvy, aby následná patina vypadala zajímavě a povedeně.

Poté začněte vajíčka patinovat a použijte kontrastní barvy, aby patina na vajíčkách skvěle vynikla.

Patinováním vám vyniknou vzory na vajíčkách. .

Už takto to vypadá zajímavě, ale ještě pro lepší a zajímavější efekt využijte metalické patinovací vosky.

Tyto vosky vše dotáhnou k dokonalosti a udělají vajíčka ještě zajímavější a perleťovější 🙂

Lehce na prst naberte metalický vosk a začněte kroužit na povrchu vajíčka.

Barvy metalických vosků můžete mezi sebou různě prolínat a kombinovat.

Tyto voskové pasty vše umocní a budou vajíčka ještě krásnější 🙂

Určitě nepřehlédněte na e-shopu novou metalickou pastu na patinování od firmy Sizzix, je krásná a duhově lesklá.

Hotovo, v jednoduchosti je síla, tak to také vyzkoušejte a klidně nejen na vajíčka, ale touto technikou můžete ozdobit i mnoho dalších povrchů, která vás jen napadnou.

Vajíčka poté stačí naaranžovat a Velikonoce mohou začít…

Tato vajíčka můžete vytvořit v nejrůznějších barevných kombinacích.

Vyzkoušejte to…. je to rychlovka! 🙂

Tyto metalické (patinovací) vosky můžete objednat na e-shopu u Davony a to v různých barvách…. doporučuji mít doma všechny odstíny 🙂

Krásné tvořivé dny plné sluníčka…..

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky