Modrotisk na kraslicích

Každý rok přemýšlím, jak ozdobit kraslice pro koledníky, aby to bylo jednoduché a stihl jsem jich stejným způsobem ozdobit hodně….. letos jsem se inspiroval porcelánem tzv. cibulákem a když jsem viděl tyto modro-bílé košilky na vajíčka, tak jsem hned věděl, že je musím koupit a že je určitě využiju na kraslice….

Jak se mi to povedlo ,naleznete v tomto článku i ve videu na YouTube 🙂

Budete potřebovat: vařená bílá vajíčka, košilky s modrotiskem, hrnec, vařící vodu, naběračku, nůžky, modrou barvu na vajíčka a vše potřebné na zdobení vajíček voskem.

Celé video-návod na tyto kraslice i mnoho dalšího naleznete na mém YouTube kanále Diblik, kde budu rád, když mě budete ODEBÍRAT…. Budu se na vás těšit! 🙂

Foto-postup:

Košilky, které ozdobí vajíčka, nejprve musíte nůžkami nastříhat…. na jednotlivé části.

Vajíčko vložte do košilky… a košilku na vajíčku srovnejte, aby byla rovně na vajíčku.

Dobré je, když poté vajíčko i s košilkou položíte na nějakou naběračku a budete to opatrně vkládat do hrnce s horkou vodou…. POZOR, voda musí být opravdu horká!

Za minutku máte ozdobené vajíčko…..

Chvilka snažení a je hotovo! 🙂

Pokud vám zbyla vajíčka, na která už nemáte košilky, tak je můžete obarvit v barvách na vajíčku a využijte k tomu pouze modrou barvu….. aby se vajíčka hodila k těm, která jsou ozdobená v košilkách 🙂

Pár jsem jich udělal modře a některá jsem nechal pouze bílá 🙂

Na závěr stačí vajíčka pomalovat voskem…. malování je snadné, jen je důležité mít špičku nástavce důkladně rozehřátou, aby vosk rychle netuhnul….

Takto může vypadat jednoduché zdobení vajíček voskem….

A tady už jsou pohromadě vajíčka zdobená v košilkách i voskem…..

Modrá je prostě dobrá….

Krásně to ladí a vypadá to zajímavě, a přitom je to tak jednoduché 🙂

Toto jsou naše letošní vajíčka pro koledníky…. jsem zvědav, co vymyslím příští rok. Vždy to je pro mě překvapení a to do poslední chvíle…. 🙂

Krásné tvořivé dny plné radosti přeje Diblik 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky