Mechový věnec s betonovými odlitky

Přemýšlíte, čím ozdobit váš venkovní věnec, který by na vašich dveří vydržel, až do začátku podzimu? Mám pro vás jednoduchý tip, který zvládnete doma a navíc si polotovary pro jeho zdobení připravíte sami a to v takovém množství, které využijete ke svému tvoření.

Budete potřebovat: kreativní beton, formy na odlévání, bílé gesso ve spreji (krycí barvu), akrylové barvy, houbičku na nádobí, lak ve spreji, ulity, tavnou pistoli a podložku s nástavci na prsty, slaměný korpus na věnec, mech ze zahrady, pevnější provázek, drátek, stužky a drovnosti na dozdobení.

Vše potřebné pro vaše domací tvoření objednáte na e-shopu www.davona.cz.

Celý video-návod na tento věnec a mnoho dalšího naleznete na mém YouTube kanále, kam vás touto cestou srdečně zvu. Budu moc rád, když mě budete odebírat, aby vám nic z toho, co dělám neuteklo…

Foto-postup:

Nejprve začněte tím, že slaměný korpus věnce zakryjete kousky mechu. Mech lepte tavnou pistolí.

Doporučuji k lepení použít tuto skvělou a praktickou pomůcku v podobně nepřilnavé silokonové podložky pod rozpálenou pistoli a nejrůznější nástavce na prsty, abyste si je nepopálili od horké pistole.

Rád propaguji, co je dobré a praktické…. toto u mě teď v mém tvořivém ateliéru vede a používám to u každého lepení s tavnou pistolí a nedám na tuto skvělou pomůcku dopustit 🙂

Po nalepení mechu si do ruky vezměte provázek v podobné barvě… přivažte provázek k věnci a začněte rovnoměrně omotávat a utahovat věnec a tím ho formovat do požadovaného tvaru, aby držel svůj pravidelný tvar.

Tímto způsobem máte připravený korpus na zdobení věnce.

Věnec můžete ozdobit tím, co vás napadne. Doporučuji na ozdobení využít betonové odlitky, které si zvládnete doma připravit a to opravdu snadno…. pokud k tomu využijete naše odlívací formy, tak si jich můžete doma připravit libovolné množství a dozdobit tím další dekorace, které vám budou ladit právě s tímto věncem.

Výhoda betonových odlitků je ta, že mohou být ve venkovních prostorách a ani déšť jim neublíží 🙂

Celý návod na odlévání nejen z betonu naleznete na mém YouTube kanále i v tomto článku ZDE.

Betonové odlitky nechte důkladně vytvrdnout a posléze je vyndejte z formy. Poté je přestříkejte krycí barvou ve spreji. Díky tomuto spreji se vám barva dostane do všech záhybů na odlitku a bude všude pouze slabá vrstva barvy, než kdybyste použili štětec a tekutou barvu. Odlitky přestříkejte z obou stran.

Po zaschnutí krycí barvy se pusťte do patinování… pokud budete chtít mít odlitky lesklé a metalické, tak využijte patinovací vosky. Pokud máte raději matné povrchy, tak použijte akrylové barvy a houbičku na nádobí.

Barvu je dobré si nanést na plastový talířek, který slouží jako paletka a hobičku lehce do barvy namočte a několikrát barvu z houbičky otřete. Na houbičce by mělo být opravdu minimum barvy (měla by být vidět textura houbičky). Čím měnší množství barvy budete mít na houbičce, tím lepší a krásnější bude samotná patina.

Houbičkou potřete vystouplý povrch na odlitku….. barvy můžete mezi sebou různě kombinovat a prolínat.

Patina vypadá krásně na všech tvarech. Je jen na vás, v jakých barevných odstínech ji uděláte.

Nanesenou barvu nechte na odlitcích chvilku zaschnout.

Poté odlitky důkladně přelakujte matným lakem ve spreji a to opět z obou stran.

Odlitky na věnci můžete dozdobit i ulity, které můžete nejrůzněji natřít, napatinovat, dozdobit ubrouskovou technikou či dotečkovat.

Mnoho nápadů a inspirace na tvoření s ulity, naleznete v tomto videu i článku na mém blogu.

Ulity také důkladně přelakujte bazbarvým lakem ve spreji.

Po zaschnutí všech polotovarů se pusťte do dozdobení věnce. Nejprve si na věnec vše naskládejte a poté začněte lepit 🙂

Opět moje oblíbená podložka pod tavnou pistoli je využitá 🙂

Lepidlem nešetřete… lepší je ho dát více, aby odlitky opravdu na věnci dobře držely.

Rozestupy mezi odlitky a ulity můžete vyplnit drobnými dřevěnými výřezy.

Zbylé odlitky můžet zavěsit do středu věnce na stužku či provázek.

Ze zadní strany můžete udělát háčet z drátku pro zavěšení.

Hotový věnec už stací pověsit na dveře a může dělat radost všem, kdo k vám zavítá 🙂

Pokud by se vám tento věnec nelíbil zavěšený na dveřích, tak ho můžete položit na venkovní stůl (na balkon) či terasu 🙂 Jistě mu to tam bude také slušet.

Myslím si, že jednoduché nápady jsou prostě ty nejlepší…. využijte i vy odlitky ke zdobení věnce 🙂

Pokud se pustíte do tvoření se mnou, tak budu rád, když mi na mail: jenik.diblik@seznam.cz pošlete fotografii, jak se dařilo vám!

Užijte si radostné chvíle při tvoření!

Krásné léto přeji VŠEM!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky