Mandalové kraslice

Každý rok zkouším zdobit vajička trochu jinak…. letos jsem začal už v lednu, neboť jsem natáčel ,,Velký velikonoční kurz“ pro on-line platformu- Kurzy pro radost, kde jsem natočil 15 dílů o tvoření. Pokud se mi chcete ještě více podívat pod mé ruce, tak vás zvu ke shlédnutí mého velikonočního kurzu. na tento kurz se můžete podívat TADY.

Nedalo mi to… a i když jsem v lednu pomaloval opravdu hodně vajíček a kraslic, tak jsem se tento týden pustil do malování dalších vajíček – tentokrát v černo-bílém stylu, který se mi začíná líbit čím dal více 🙂 Doufám, že i vás nadchne a pustíte se do tohoto zdobení také.

Budete potřebovat: černou, šedou a bílou akrylovou barvu, bílý sprej, černé a bílé fixy, vajíčka (polystyrenová, vatová, umělá), houbičku na nádobí, plastové šablony mandal, lak ve spreji a papírovou pásku.

Tyto skvělé barvy a mnoho dalších můžete zakoupit na e-shopu www.artemiss.cz, kde naleznete české barvy, které sám mám odzkoušné a s čistým svědomím se mohu pod ně podepsat.

Vřele je doporučuji k různému tvoření.

Jednotlivá vajíčka si natřete na černou nebo šedou barvu.

Barvu nanášejte pomocí houbičky na nádobí.

Barvu nechte důkladně zaschnout.

Poté využíjte nepřeberné množství plastových šablon se vzorem mandal. Vajíčko sice není rovné, ale pokud si pomůžete papírovou páskou, tak šablonu na vajíčko upevníte.

Vzor přestříkejte pomocí bílého spreje. Lepší je méně barvy, než více…. barva by se vám mohla propít pod šablonu a celý vzor by se takto mohl rozmazat.

Hezké je, když na každé vajíčko nanesete jinou šablonu 🙂

Pokud použijete vajíčka husí, čí polystarenová, tak máte ke zdobení daleko větší prostor 🙂

Nasprejovaná vajíčka nechte důkladně zaschnout.

Poté na řadu přicházejí akrylové fixy… dobré je, si k ruce vzít fixy s různými hroty, aby malování bylo na oko zajímavější 🙂

Malovat můžete i silnými fixy, které můžete využít k tečkování – je to rychlé, snadné a efektní.

Vajíčka budou vypadat, jako krajkovaná. Nezapomínejte, že když použijete černou a bílou, tak vždy z toho vznikne něco hezkého, protože obě barvy jsou kontrastní 🙂

Na tyto vajíčka můžete využít i tekuté perly – vajíčka budou prostorově zajímavější.

Pohled v detailu.

Pár teček a čárek a výsledek je hned na světě 🙂

A ještě jeden pohled….

Pokud použijete pouze sprej a stříknete ho na vajíčka, může vám vytvořit tento zajímavý vzor i bez použití šablony.

Poté vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji, aby vajíčka vydržela dlouho takto hezká 🙂

Takto nazdobená vajíčka můžete naaranžovat do ošatky, nebo je za mašličku zavěšit na větvičky 🙂

V jednoduchosti je prostě krása – tedy alespoň mě se tato vajíčka moc líbí… a doufám, že i vám se budou líbit také.

Vlastnoručně namalovaná vajíčka můžete umístit do ošatky a zajímavě je naaranžovat 🙂

Doufám, že se vám tento nápad líbil a pokud se pustíte do tohoto tvoření, tak budu moc rád, když mi zašlěte fotku, jak se vám toto tvoření povedlo.

Pokud mi chcete ještě více nakouknout pod ruce a přidat se ke společnému tvoření, tak budu moc rád, když se zůčastníte (tedy pouze virtuálně) mého kurzu.…. Budu se na vás těšit 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky