Lapač snů s mandalou

Užívám si léto naplno…. tvořím, odpočívám a relaxuji u výroby lapače snů – vysvětlím: tvořil jsem jich už několik. Návody naleznete TADY. Za dobu svého tvoření jsem jich vytvořil snad třicet, ale ani jeden mi nezůstal doma… dělají radost přátelům a kamarádům u nich doma. Jak se říká ,,kovářova kobyla chodí bosa“ tak toto samé platí i u nás, ale dnes už jsem vše napravil a jeden jsem si také vytvořil v černo-bílé variaci, která je mému srdci velmi blízká a bude nám dělat radost v našem obýváku.

Budete potřebovat: kovový kruh, provázek (povoskovaný, nebo žaluzijový), dřevěný výřez mandaly, černou akrylovou barvu (černý sprej), houbičku na nádobí, bílý fix, lak ve spreji, dřevěné korálky, peříčka různých barev, nůžky, tavnou pistoli, ozdobné stužky,

Dřevěný výřez mandaly natřete černou akrylovou barvou ze všech stran a nechte důkladně zaschnout. Dobré je mandalu stříhnout černým sprejem, aby se barva dostala do všech záhybů. Po zaschnutí můžete mandalu domalovat bílým fixem a dotečkovat.

Mandalu raději přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Celý návod na vyplétání naleznete (krok za krokem) v tomto článku 🙂

Stačí pouze kliknout ZDE.

Výsledkem je pravidelný výplet, který nemusíte pouze použít na lapače snů, ale i na kulaté obrázky, které budete chtít nějak originálně zarámovat. Místo středové mandaly můžete vložit obrázek s otovory a vyplést ho. Bude to krásné dekorace na zeď 🙂 Mám to také v plánu zkusit….

Ještě jeden pohled na vypletený lapač snů v naší zahradě 🙂

Peříčka lepte tavnou pistolí na provázek s dřevěnými korálky, aby byl závěs těžší a peříčka byla umístěna směrem dolů.

Pokud zvolíte do závěsu stužky, tak doporučuji konce zatavit nad ohněm, aby se konce netřepily.

Výsledek je decentní černo-bílý…. libí se mi a pověsím si ho v našem obýváku nad sedačku…. tak snad nebudu jen spát a snít 🙂 🙂

Je hotovo…. pusťte se také do vyplétaní lapače snů- třeba zrovna na letní dovolené u moře 🙂 Je to skvělý relax a zároveň i krásná dekorace.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky