Kravička z květináče do zahrady

Na stránky jsem napsal pár tipů na tvoření – veselých dekorací do zahrady. Měli velký úspěch a protože jsem jich dělal více, tak dnes přináším jednodušší nápad na výrobu kravičky, kterou zvládnou i malé děti….. a proč děti?? Protože připravuji knihu o tvoření pro děti a myslel jsem, že tento nápad tam přidám také…. ale připravuji ještě lepší a hezčí projekty a tak jsem se rozhodl, že tento nápad přidám (na web) a třeba vám pomůže k zabavení dětí o letních prázdninách.

Některé dekorace se dají tvořit jen z těchto hliněných květináčů.

Návod na ně naleznete TADY.

Ale také se dají použít odlité květináče s různými hlavami….. které zakoupíte ve výtvarných potřebách, nebo v hobby obchodech.

Dále budete potřebovat: akrylové barvy, štětce, lak, chlupaté drátky, tavnou pistoli, polystyrenové koule, fix a rolničku.

Krávu si natřete bílou akrylovou barvou ze všech stran.

A nechejte důkladně zaschnout.

Polystyrenové koule použijte na nohy a ruce….. černým fixem je domalujte.

Černou akrylovou barvou namalujte krávě na tělo fleky….. uši, oči, pusu a vlasy namalujte černým fixem. Lépe vykreslíte drobné detaily.

Tváře můžete krávě vystínovat suchým pastelem.

Poté celou krávu přelakujte bezbarvým lakem.

Na ruce a nohy použijte chlupatý drátek…. na drátek navlékněte natřené a přelakované koule. Vše raději pořádně přilepte tavnou pistolí.

Pod krk krávě uvažte mašli a přidejte rolničku.

Klasické květináče můžete také natřít na bílo a poté domalovat pár fleků….. a zasázet do květináče květiny. Kravičce to u tohoto květináče bude moc slušet.

A nebo ji můžete posadit do rozkvetlé skalky mezi květiny, kde kravička vynikne.

Je to jednoduché, rychlé a děti tím zabavíte na dost dlouhou dobu.

Z květináčů můžete také vyrobit berušky…. jak na to se dočtete ZDE.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky