Dýně z plechovky

Pojďte dnes se mnou originálně zrecyklovat plechovky, které se vám doma povalují….. vyrobíme se z nich originální lucerny, které se budou tvářit jako dýně.

Budete potřebovat: akrylové barvy, plechovku, tavnou pistoli, štětec, houbičku, listy, větvičku, fix, lak, hřebík a kladívko.

Veškeré barvy můžete zakoupit TADY – jsou skvělé a já je používám na všechno tvoření, co můžete vidět u mě na stránkách.

Nejprve si na plechovku namalujte obličej dýně…. na internetu naleznete mnoho nápadů a také šablon, které můžete využít.

Poté si do plechovky nalijte vodu a nechejte ji zmrznout.

Já jsem to udělal opačně… a poté se mi na plechovku špatně malovalo. Tak doporučuji si nejprve lihovým fixem předkreslit obličej.

Poté si plechovku upevněte do svěráku…..

Díky tomu, že jste si plechovku naplnili vodou, kterou jste tam nechali zmrznout, tak se vám budou do plechovky lépe dělat otvory.

Pomocí hřebíku a kladívka proděrujte předem namalovaný obličej.

Šlo to opravdu rychle…..

Připravte si oranžovou a černou akrylovou barvu a houbičku.

Plechovku poťupejte oranžovou barvou a nechejte plechovku důkladně zaschnout. Lepší je, pokud uděláte dvě slabé vrstvy, než jednu silnou….

Barvu nechte důkladně zaschnout.

Poté štětcem domalujte obličej.

Po zaschnutí můžete bílou akrylovou barvou dotečkovat obličej…. bude to vypadat zajímavě.

Po zaschnutí vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem….. nejlepší je TENTO.

Je možné, že se lak dostane i do otvorů, které jste si tam udělali….. použijte špejli, nebo silnou jehlu a otvory propíchněte.

Pokud budete chtít, tak můžete z plechovky vytvořit lucernu….. na to budete ještě potřebovat drátek.

Nebo můžete vytvořit dýni….. tuto plechovku jsem otočil dnem vzhůru a na vrchní část jsem přilepil větvičku a listy…. na dozdobení můžete použít vše, co naleznete doma.

Lucernu jsem také dozdobil.

Do plechovky vložte umělé světlo.

Ve tmě se dýně začne smát… je to krásná dekorace. Tak to určitě vyzkoušejte.

Já tuto oranžovou barvu na podzimu prostě miluji a tvoření samozřejmě také.

Tak ať se vám to také podaří.

Další nápady na tvoření dýní naleznete na mých stránkách a také v mé knize, kde naleznete i mnoho dalšího – VESELÉ CELOROČNÍ TVOŘENÍ, kterou můžete objednat TADY.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Krásné tvoření vám přeje

KategorieŠtítky