Dušičkové lampičky

V jednoduchosti je krása a kdy jindy využít tuto černo-bílou kombinaci, než na Dušičky, které k tomu sami vybízejí…. vyrobte si také tyto lampičky pro vaše milované z obyčejných zavařovacích sklenic – zakrývací technikou pomocí papírových šablon, které si můžete doma sami vyrobit a to z kovových (vyřezávacích) šablon, které zakoupíte u Aladine.cz.

Budete potřebovat: černou tabulovou barvu, houbičku na nádobí (štětec), zavařovací sklenici s víčkem, bílý akrylový sprej, lak ve spreji, kovovou šablonu mandaly, vyřezávací stroj Big Shot, samolepicí papír, nůžky, papírovou pásku, drátek, kleště, bílé akrylové fixy, stužky, led světýlka, drobné dřevěné výřezy srdíček a červenou akrylovou barvu.

Ze samolepicího papíru si na vyřezávacím stroji zvaným ,,Big Shot“ vyřežte drobný vzor mandaly, který využijete jako šablonu na ozdobené obyčejné zavařovací sklenice.

Ze samolepicího papíru sloupněte spodní nelepivou vrstvu a přilepte mandalu na skleničku. Důkladně mandalu přihlaďte, aby šablona přilnula na všech místech.

Mandalu můžete i nůžkami rozstřihnout na polovinu a použít pouze jednu část.

Pokud byste chtěli mít tyto lampičky doma např. na parapetu okna, tak můžete použít i tuto variantu, která připomíná ozdobnou krajku.

Pomocí papírové pásky můžete zakrýt místa, kde nechcete mít nanesenou barvu.

Tabulovou černou barvu nanášejte pomocí kuchyňské houbičky přes papírovou šablonu.

Dobré je udělat dvě slabé vrsty…. než jednu a silnou 🙂

Černou tabulovou barvu nechte zashnout.

Víčka od zavařovacích skleniček také natřete černou barvou – opět využijte na nanášení houbičku na nádobí.

Po zaschnutí tabulové barvy na víčku využijte papírovou šablonu mandaly, kterou jste si připravili. Šablonu přilepte na víčko a pomocí bílého akrylového spreje slabou vrstvou přestříkejte.

Vzor mandaly se krásně přenese na víčka.

Drobné detaily můžete domalovat pomocí bílých fixů s různou tloušťkou hrotů.

Stačí pár čárek a drobných teček a hned to bude vypadat lépe 🙂

Víčka posléze přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Po zaschnutí tabulové barvy na sklenicích opatrně sloupněte papírovou šablonu mandaly.

Vzor na sklenicích bude vypadat čistě a velmi efektivně.

Vzor na sklenici domalujte opět bílými fixy pro zvýraznění 🙂

Před domalováním…

Po domalovaní mandaly bílým fixem…

Sklenice přelakujte bezbarvým lakem ve spreji, aby dlouho vydržely tyto lampičky krásné.

Lampičky můžete dozdobit drobnými srdíčky, které se podle mého názoru k Dušičkám hodí. Vzpomíneme přece na ty, kteřé máme rádi! Srdíčka natřete a domalujte červenou akrylovou barvou a dokreslete bílým fixem.

Drobná srdíčka přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Pomocí pevnějšího drátu vytvořte ucho na lampičku, které bude mít na obou koncích drátků drobná očka, kterými provlékněte tenčí drátek, který posléze omotáte okolo celého hrdla zavařovací sklenice.

Pomoci si můžete kleštičkami, které vám tuto práci usnadní.

Sklenice… tedy – teď už řečeno lampičky dozdobte nejrůznějšími stužkami, mašličkami a drobnými srdíčky, které můžete dolepit tavnou pistolí.

Z výsledku jsem nadšený a když si řeknu, že je to z obyčejných zavařovacích skleniček, tak mě to těší dvojnásobně! 🙂

Do těchto lampiček vkládejte pouze led světýlka.

Uznejte sami – není to škoda do takových to sklenic zavařovat ovoce a zeleninu, když se z toho dají vytvořit takovéto lampičky? Pusťte se do tohoto tvoření také a budu rád, když mi poté pošlete fotografii toho, jak se vám toto tvoření povedlo! Budu se těšit 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky