Čarodějnické tvoření

Letos to opět nevypadá na veřejné pálení čarodějnic s celou vesnicí…. bohužel. Tak alespoň jsem pro vás připravil tento článek, kde vám předvedu nějakou inspiraci s touto tématikou 🙂

Dnes jsou čarodějnice…. budete tvořit s dětmi nějakou roztomilou čarodějnici…?? Pokud ANO, tak se s námi podělte o vaši inspiraci…. Fotky mi posílejte na můj FB-DIBLIK a já je poté moc rád přidám do tohoto článku 🙂

Básnička pro radost – Dnes večer neuvidí nás lednice, půjdeme totiž pálit čarodějnice. Buřty s hořčicí u vatry si dáme a potom si vesele spolu zazpíváme.

První inspirace začíná naším časopisem – TVOŘÍME s láskou, do kterého jsem připravil čarodějnici, jako dekoraci před vchod. Tento návod naleznete v podzimním čísle z roku 2020.

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak si možná někdo vzpomene na to, kdy jsem v pořadu Rady ptáka Loskutáka spolu s Petrem vyráběl tyto dekorace v duchu čarodějnic. Tuto reportáž jsem točil někdy před čtyřmi lety…. toto letí.

A včera jsem musel vytáhnout tuto krabici s těmito věcmi z natáčení, protože moje mamka je paní učitelkou a učí na základní škole a dnes všechny paní učitelky učí v maskách, jako čarodějnice…. a tak jsem musel něco narychlo vyrobit. Jsem moc rád, že jsem tuto krabici našel a mohl jsem to opět využít.

Tyto dekorace zvládnou vyrobit i děti 🙂

Tato sova je vyřezaná do překližky a pomalovaná akrylovými barvami a dozdobená 🙂

Razítkování a malování….. je vidět, že jsem to tvořil před čtyřmi lety. už je to trochu rozpité.

Tady se můžete inspirovat, co můžete vytvořit s dětmi.

A teď už na řadu přichází oblek čarodějnice pro mamku do školy 🙂

Našla ve skříni tyto černé šaty a řekla mi, ať z toho něco vymyslím.

Využil jsem papírové výřezy listů, které mi zbyly ještě z podzimu a k tomu jsem přidal obrázky, které jsem vyráběl do Loskutáka 🙂

Vše jsem na staré šaty přilepil tavnou pistolí. Když jsem tyto dekorace lepil na textil, tak jsem si mezi šaty vložil silnější karton, aby se mi jednotlivé vrstvy textilu k sobě nepřilepily.

Na spodní část jsem dolepil dýně a bylo hotovo 🙂

A ještě bylo potřeba něco vymyslet na hlavu.

Jistil to starý klobouk a využil jsem ještě přírodní lýko a sovu, kterou jsem pomaloval.

Poté už to stačilo jen přilepit tavnou pistolí.

Mamka bude mít ještě paruku, tak si myslím, že to docela jde 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Přeji vám krásný a pohodový víkend a užijte si dnešní den 🙂

KategorieŠtítky