Budky z korků od vína

V dnešním nápadu, Vám představím tvoření z korků od vína…. možná si teď říkáte “že jsem objevil možná dávno objevené,, ale NE! Samozřejmě, že znám tvoření z korků od vína…. už jsem z nich spoustu věcí vyráběl ale budky pro ptáky byly pro mě premiérou, jak se mi povedlo, se dozvíte níže v článku.

Budete potřebovat: korky od vína, dřevěné prkénko, tavnou pistoli, krabici od sušenek, houbičku, lékařské špachtle, černou akrylovou barvu, dřevěné výřezy, které můžete zakoupit ZDE (v prokliku).

Černou akrylovou barvou natřete celý základ krabičky…. dobré je, nanášet barvu houbičkou na nádobí (je to rychlejší, než použít štětec).

Korky od vína si rozřízněte na polovinu…… ostrým nožem to jde snadno. Opatrně na prsty!

Do krabičky si vyřízněte vletový otvor a začněte lepit (pomocí tavné pistole) korkové špunty.

Korky lepte různými směry….. je moc hezké pokud je střídáte.

Lékařské špachtle natřete černou barvou a zastřihněte si je na požadovanou velikost.

Poté už jen stačí nelepit špachtle na střechu….. dobré je lékařské špachtle ještě přelakovat bezbarvým lakem, aby dlouho budka vydržela, takto hezká.

Na dozdobení použijte dřevěné výřezy. Stačí je jen natřít a dozdobit tečkami. Pokud hledáte větší výběr, stačí jen KLIKNOU a určitě si vyberete!

Dřevěné výřezy nalepte tavnou pistolí. Nezapomeňte uvázat mašli, aby budka šla dobře pověsit. A pokud jste posedlí detaily, tak jako JÁ…. tak použijte jeden korkový špunt na komín.

Pak už jen stačí nasypat semínka a budku pověsit na strom.

Uvidíte, že tato budka nebude dělat na stromě radost jen ptákům ale i vám.

Tak to vyzkoušejte také…. a pochlubte se, co jste vyrobili právě Vy.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky