Andělíčci z Nespresso kapslí

Milujete kávu a korálkové tvoření…? Co to takhle tyto dvě příjemné věci spojit – nejprve si vychutnat dobrou kávu a poté zužitkovat hliníkovou kapsli a pusťte se spolu s korálky – Nubio.cz do tvoření. Je to kreativní a zábavná činnost, u které si odpočinete a vyčistíte svoji hlavu od denních starostí, které vládnou světem, a navíc u tohoto tvoření ještě budete recyklovat.

Budete potřebovat: šperkařské kleště, korálkové sady (různých barev), šperkařské komponenty (ketlovací nýty, ketlovací jehly, kaplíky, náušnicové komponenty a kovové oddělovače) manikúrní nůžtičky, univerzální lepidlo (vhodné na šperky), lesklý tvrdý papír na podlepení a prázdné hliníkové obaly od kávy tzv. Nespresso kapsle.

Vše zakoupíte na www.nubio.cz.

K tomuto recy tvoření si připravte různě barevné obaly od Nespresso kávy. Důležité je, aby kapsle byly prázdné a čisté – nejprve je tedy vyčistěte a poté se pusťte do další kreativní činnosti.

Do čisté a prázdné kapsle vytvořte pomocí ostrých manikúrních nůžek otvor. Hliník je měkký, tak tento krok jde velmi snadno.

Poté celé dno kapsle odstřihněte. Ke tvoření budete potřebovat pouze boční stranu kapsle.

Pomocí špičatých kleští, které můžete na e-shopu zakoupit v sadě zvlňte okraj celé kapsle. Tímto krokem vytvoříte ozdobný kraj.

Po zvlnění celé kapsle si v horní části kapsli zmáčkněte v rukách a vytvarujte do špičatého tvaru, který bude posléze připomínat tvar andělského tělíčka.

Na ketlovací jehlu, nebo nýt si navlékněte korálek z vybrané sady. Do vnitřní strany kapsle si kápněte dvě kapky univerzálního lepidla, který skvěle drží na šperkařských výrobkách a provlékněte spodní stranou jehlukorálkem. Nechte lepidlo důkladně zaschnout.

Po zaschnutí začněte navlékat jednotlivé šperkařské komponenty… začněte ozdobným kaplíkem, poté křidélky, korálek jako hlavičku a na závěr kovový oddělovač jako svatozář. Všechny potřebné komponenty a mnoho dalšího naleznete v e-shopu na www.nubio.cz, kde těchto polotovarů mají nepřeberné množství.

Pomocí šperkařských kleští vytvořte na konci jehli očko, aby všechny navlečené části držely u sebe.

Jednoduché a krásné náušnice můžete vytvořit z kovových oddělovačů (prohnutých oválů).

Z lesklého papíru si nůžkami vystřihněte kolečka, nebo si můžete pomoci ozdobným vykrajovátkem. Spodní část kapsle (tělíčko andělíčka) podlepte kolečkem…. Opět použijte univerzální lepidlo. Tímto krokem zakryjete spodní část a výsledek tak bude bezchybný a krásný a o to nám přeci jde.

Poté už stačí provléknout zapínací řetízek a andělíčka zavěsit buď jako přívěsek na krk, nebo jako ozdobu na klíčenku.

V jednoduchosti je kráse…. V tvoření můžete využít více různých materiálů na výrobu šperků, ale korálky, tak ty jsou nezbytnou součástí každého tvoření. Příště si ukážeme další originální techniku – těšte se!

www.nubio.cz

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky