Amerika 2022

Po delší odmlce jsem zpět 🙂 Kdo mě sleduje na mém Instagramu, tak ví, že jsem odletěl na zážitkovou dovolenou do Ameriky. Byl to můj sen a letos jsem si ho splnil :-.)

Měli jsme původně letět ve třech (tři nejlepší kamarádi už od školy) ale nějak to nedopadlo, a tak jsme odletěli ve dvou, ale i tak jsme si to moc užili!

A víte, jak poznáte opravdového kamaráda..? Že i na druhé straně zeměkoule, přímo za oceánem se na něj můžete na 100 % spolehnout. Užili jsme si to a vlastně i Vojta tam s námi byl (pouze přes videohovory) ale byl 🙂 A příště doufám, že i osobně 🙂

Cesta byla dobrá, ale dlouhá…. cca 11 hodin v letadle, s přestupem v Londýně.

A pak už začal pohádkový New York 🙂

Vypadá opravdu jako z amerického filmu….. je to zážitek, který stojí za to zažít na vlastní kůži.

Krásný zážitek! 🙂

Podívali jsme se do muzea voskových figurín.

Kdo mě sleduje na Instagramu i na Facebooku, tak ví, že si hlídám stravu a jím přesně po 3 hodinách, abych nepřibral…. tak tady to opravdu nešlo. Užil jsem si Ameriku na 100 %, tak jsem se v jídle moc neomezoval. Jedl jsem většinou pouze dvě jídla za den a bohatě mi to stačilo. Mají velké porce a jejich pokrmy jsou velmi mastné a syté. Ochutnali jsme snad všechna jejich typická jídla.

Coca Cola je tam levnější, než voda… ale také obsahuje daleko více cukru než ta, co se prodává v ČR.

Nemůžu uvěřit, že toto vše jsme snědli….. byl to záhul, ale pochutnali jsme si a teď už jsem opět ve svém zajetém stravování a je mi fajn 🙂

Druhý den jsme navštívili ještě jednou Times Square v noci a je to ještě větší zážitek, než za světla…. vše svítilo a ten noční ruch tomu dal prostě tu pravou atmosféru Ameriky.

Tyto fotky nemohou chybět…. i když si je nechali dobře zaplatit 🙂

Poslední pohled na Times Square…. a jdeme navštívit další krásná místa.

Naše další kroky mířily do Central Parku, kde jsme se chtěli podívat, jak se natáčel film Sám doma.

Hotel Plaza

Poté jsme zašli nakoupit nějaké drobnosti pro známé a kamarády na památku z dovolené.

Velký zážitek byl navštívit Brooklynský most.

Tento pohled se neokouká….. je nádherný!

Pár fotek z mostu na památku.

Pohoda s dobrým pitím v ruce a krásným výhledem….. Sluníčko nám přálo , bylo nádherné počasí.

Nejde snad ani říci, co se mi nejvíce líbilo… ale asi největší zížitek byl výhled z mrakodrapu Top of The Rock.

Připlatili jsme si, abychom viděli západ slunce i noční nasvícený New York a vyplatilo se 🙂 Byl to zážitek ze všechny peníze 🙂

Ten výhled byl neskutečný…. pokud sem poletíte, tak mohu vřele doporučit se na toto místo také podívat.

Tady je krásně vidět, jak zapadalo slunce.

A ještě jeden pohled 🙂

Navštívili jsme také Apple muzeum a obchod.

Lodí jsme navštívili Sochu svobody – moje fotka není sice nic moc… ale ve skuteečnosti je ta socha daleko krásnější a je neuvěřitelně vysoká.

Pozdrav z lodi a pár fotek na památku, abychom měli na co vzpomínat.

Prošli jsme se i Chinatown a mají tam velký výběr nejrůznějších asijských potravin a netradičních surovin.

Šli jsme se také podívat k památníku, kde stálo Světové obchodní centrum tzv. Dvojčata.

Hluboký žížitek!

Mají tam zajímavé stavby… ale nebyl čas je všechny navštívit. Snad se tam ještě jednou podívám – chtěl bych zažít New York v zimním období.

A to bych nebyl já…. kdybych nenavštívil jejich papírnictví (kreativní obchod). Někdo z Ameriky přiveze oblečení a elektroniku a Diblíček dřevěné výřezy na tvoření, různé polotovary a samolepicí fólie 🙂 🙂

Na zpáteční cestě jsem využil čas k učení na poslední zkoušku, která mě čakala na vysoké škole.

Jak se zpívá v nejnovější písničce Lucie Bílé ,,Nepromarni ani jeden den’’ tak toho samého se držím i JÁ – ve svém životě…. Cestu v letadle jsem využil k učení na poslední zkoušku tohoto letního semestru na vysoké škole Ambis a vyplatilo se…. Úspěšně mám za sebou první ročník. Jupí…! Byla to náročná zkouška i dlouhá cesta v letadle a ještě se vypořádat s časovým posunem, ale za ty krásné zážitky to stálo. Dnes poslední den ve škole a už se těším do postele…

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Děkuji, že mě sledujete a ještě vám tento týden prozradím v další článku, který zveřejním na svém blogu, jak jsme se měli v Kanadě- u vodopádů…. brzy naviděnou :-))

KategorieŠtítky