Adventní kalendář (na ramínku) z ruliček

Nápadů na adventní kalendáře není nikdy dosti a pokud jste letos ještě žádný nevyrobili, tak můžete vyzkoušet tento jednoduchý a rychlý nápad 🙂 nebo si ho uložit na příští rok….. Tento adventní kalendář jste mohli vidět v pořadu Rady ptáka Loskutáka, kde jsem ho vyráběl přímo před kamerou.

Budete potřebovat: papírové ruličky (od toaletního papíru či papírových utěrek), nůžky, děrovací kleště, černou barvu (jak ve spreji, tak i v tubě), štětec, bílý fix, patinovací vosky, Big shot a plastové šablony na embosing, tavnou pistoli, stužku (nebo provázek), staré ramínko, samolepky s čísly a drobnosti, kterými budete chtít kalendář naplnit.

Vše potřebné k tomuto i jinému tvoření objednáte na e-shopu Davony – www.davona.cz.

Celý návod (krok za krokem) naleznete na mém YouTube kanále, kde budu moc rád, když mě budete odebírat a sledovat, neboť pro vás chystám nespočet dalších (nejen) kreativních videí 🙂

Foto-postup:

Na základ tohoto adventního kalendáře využijte ruličky od toaletního papíru.

Pokud byste chtěli do jednotlivých ,,krabiček“ dávat větší věci, tak doporučuji vyrobit jednotlivé dílky z ruliček od papírových utěrek. Ruličku poté stačí přehnout na polovinu a rozstřihnout nůžkami.

Připravené a sestřihnuté ruličky v rukou zmáčkněte – doplacata.

Takto si připravte všechny ruličky na výrobu adventního kalendáře.

Placatou ruličku vložte do embosovací šablony s vánočním motivem.

Plastovou šablonu s texturou vložte mezi plexiskla do Big Shotu a projeďte strojem.

Ruličku projeďte strojem na dvakrát, aby textura byla výraznější.

Motiv se krásně přenese na ruličku.

Na každou ruličku můžete využít jiný motiv, aby kalendář byl zajímavější.

Poté ruličky z obou stran přestříkejte černou barvou ve spreji a nechte důkladně zaschnout.

Možná se vám černá barva zdá smutná, ale opak je pravda… po nanesení těchto metalických past bude povrch zajímavý a netradiční.

Patinovací vosk nanášejte prstem – stačí pouze minimum množství ke skvělému výsledku.

Krouživým pohybem přejíždějte po vystouplém povrchu….. pod vašimi prsty se vám bude krásně vykreslovat daný motiv. Jednotlivé barvy past můžete mezi sebou různě prolínat a kombinovat.

Chvilka snažení a originální povrch je hotový. Metalický vosk, resp. pasty nechte zaschnout.

Metalické pasty nanášejte z obou stran černé ruličky.

Spodní část ruličky slepte tavnou pistolí.

Poté opačným směrem přehněte ruličku (do tvaru připomínající trojúhelník). Poté kleštěmi vytvořte otvor do krabičky a už nic nelepte.

Staré ramínko natřete černou barvou a nechte důkladně zaschnout.

Po zaschnutí na ramínko navažte jednotlivé krabičky (polepené čísly) naplněné drobnostmi pro radost.

Ramínko dozdobte a domalujte bílou akrylovou fixou.

Další varianta adventního kalendáře je hotová 🙂

S tímto kalendářem se můžete těšit na každý den, který zbývá do Vánoc, neboť skrývá spoustu překvapení a drobností pro potěšení 🙂

Pokud nebudete chtít vyrábět všech 24 krabiček, tak můžete tyto krabičky využít na nějaké drobnosti, kterými chcete obdarovat své blízké. Další nápad na podobný způsob naleznete v tomto článku, který jsem v letošním roce zveřejnil nejen na YouTube, ale i na mém blogu, tak se podívejte….

Brzy se na Vás budu opět těšit….

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky